přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Korn není jen hudební skupina

Korn není jen hudební skupina

Dnes vám ukážeme, jak si jednoduše nakonfigurovat vynikající program pro hlídání nově došlé pošty do vaší e-mailové schránky. Jmenuje se Korn a zastane hodně práce.


Předpokládám, že jste si program Korn úspěšně nainstalovali postupem typickým pro vaši distribuci (viz např. minulé číslo LinuxEXPRESu, pozn. red.). Nyní si program spusťte z menu nebo přes kombinaci stisku tlačítek [Alt+F2] a napsáním příkazu korn. Zdánlivě se asi neprovede nic. V systémová část panelu si však můžete povšimnou číslice nula. Toto číslo je právě výsledkem spuštěného programu Korn. Číslice 0 ukazuje, že nemáte žádnou novou poštu. Klikněte na tuto číslici pravým tlačítkem myši a z menu vyberte první položku Nastavit.

Obrázek: Nastavit program Korn

Zde se spravují schránky. V každé schránce můžete mít libovolné množství e-mailových účtů, které budou mít shodné vlastnosti, například stejný způsob upozorňování na příchozí zprávu. Pokud nechcete dělat jakékoliv rozdíly, zřiďte si pouze jedinou schránku. Do prázdné řádky vložte jméno své schránky a stiskněte tlačítko Přidat. Nově vzniklou položku označte levým kliknutím. Volbou Úpravy se pak přenesete do nastavení jednotlivých účtů.

Obrázek: Úpravy schránek

Otevře se nové dialogové okno na záložce Pohled. Zde je možné nastavit jednotlivé barvy textu, pozadí, nastavit různé ikony, změnit písmo či dokonce provádět animace. Fantazii se meze nekladou a jednotlivá nastavení jsou jen věcí (ne)vkusu. Doporučuji jen dostatečně kontrastní nastavení.

Asi největší síla programu spočívá v záložce Události. Zde si lze nastavit, co přesně se má stát při zjištění nové zprávy. Mimo jednoduchých zaškrtávátek, kterými nastavíme základní chování programu při stisku jednotlivých tlačítek myši, můžeme provést i libovolný příkaz či přehrát zvuk (samozřejmě zvuk lze s příslušným přehrávačem vepsat jako příkaz). Pro vizuální upozornění doporučuji povolit volbu Zobrazit pasivní vyskakovací okno a případně i závislou volbu, která vloží datum.

Obrázek: Možné události při příchodu e-mailu

Nakonec to nejdůležitější. Musíte si v rámci své schránky nadefinovat, které účty vlastně chcete hlídat. Na záložce Účty vložte jméno účtu (pro přehlednost doporučuji jednotlivé položky pojmenovat přímo podle e-mailu, na který upozorňují, i když na tom nezáleží) a stiskněte Přidat. Opět označte vzniklou položku a stiskněte Upravit.

Obrázek: Přidání účtu

Nejprve zvolte protokol, který použijete pro oznamování nové pošty, a následně vyplňte příslušné položky. Pro jednoduchost zaškrtněte položku Uložit heslo a následně heslo vepište, program tak bude schopen sám bez vaši pozornosti hlídat daný účet. Četnost kontroly daného účtu můžete změnit na záložce Účet. Po nastavení všech e-mailových adres potvrďte opětovným stiskem OK, dokud neuzavřete všechna okna.

Obrázek: Nastavení účtu

Dokování znamená, že program není vidět na ploše, ačkoliv běží. Poznáme to podle ikony, která sídlí v oblasti, kde jsou hodiny. Už tam některé programy naleznete. Dokovat tedy zhruba v principu znamená „zmenšit do ikony“.

Obrázek: Ikona Kornu – číslo 12

Nahoru

Příspěvky

Korn není jen hudební skupina
my15.3 14. 08. 2007, 22:51:43
Odpovědět  Odkaz 
Jednoduche prostredi a nastaveni, 100% funkcnost... staci vyzkouset...
LE končí ?
laurel 15. 08. 2007, 20:17:04
Odpovědět  Odkaz 
Je to pravda ,že časopis končí ?
LE konci
Rasto 15. 08. 2007, 22:03:25
Odpovědět  Odkaz 
Aj ja som dostal oznamenie, ze LE konci.To je snad zly zart,ci nie?
Re:LE konci
figo 15. 08. 2007, 23:21:15
Odpovědět  Odkaz 
bohuzel :(
Lukáš Zapletal Korn není jen hudební skupina
zapletal 20. 08. 2007, 14:03:52
Odpovědět  Odkaz 
Další informace o konci časopisu v příštím článku.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz