přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, MandrivaLinux.cz – moderní portál plný praktických informací

MandrivaLinux.cz – moderní portál plný praktických informací

mdv.png

Již před časem jsme vás informovali o tom, že obecně prospěšná společnost Liberix přebírá správu obsahu zavedených webů – LinuxEXPRES.cz, OpenOffice.cz a MandrivaLinux.cz. Zatímco OpenOffice.cz zřejmě mnoho z vás zná, portál určený uživatelům Mandriva Linuxu už třeba ne. Představíme vám ho.


Zmíněný článek naleznete zde: Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org

Nová struktura webu

Liberix

Původní portál měl dlouhou a pohnutou historii, tou se zabývat nebudeme, protože je tu zbrusu nový portál, který má nové součásti, původní i nový obsah a také komunitu uživatelů, která ráda poskytne rady všem hledajícím.

MandrivaLinux.cz má tři součásti:

Nové rubriky

Kromě článků byla obnovena sekce Aktualizace softwaru, kde pravidelně vycházejí hlášení o opravách chyb. Podobně přelakovaná je kategorie novinek a naprostou novinkou je redakční blog. Dozvíte se zde různé drby, postřehy a také hodně informací o tom, co se chystá. Mnoho z nich zde publikuje Ivan Bíbr, který moc dobře ví, co se kolem vývoje děje...

Pravidelný obsah

Podobně jako na jiných portálech se redakce snaží, aby také na MandrivaLinux.cz vycházel pravidelně kvalitní obsah. Ne vždy se to úplně daří, takže pokud máte chuť se přidat, kontaktujte nás (bibri@mandrivalinux_cz). Ale i tady platí, že se cení pomoc v podobě práce na wiki nebo odpovídání ve fórech.

Z poslední doby vám můžeme doporučit například tyto články a seriály:

Široká nabídka RSS kanálů

Logo společnosti Mandriva

RSS kanály představují komfortní způsob, jak nechat informace, aby si vás našly samy. Každý moderní web má alespoň základní RSS kanály – LinuxEXPRES jich má také velké množství, více najdete v článku O webu LinuxEXPRES.cz | RSS. Tam je také návod, jak s nimi pracovat.

Kanálů na sledování obsahu hlavní stránky existuje na MandrivaLinux.cz několik:

  • http://www.mandrivalinux.cz/feed/ – RSS kanál pro poslední články na hlavní stránce, tedy všechny články uvedené na hlavním místě webu (vlevo). Články nyní přibývají v intervalech jeden až tři týdně, přičemž cílem nové redakce je zvednout co nejdříve počet článků na jeden kvalitní článek denně. V tomto kanálu se neobjevují články z rubrik uvedených dále, ty mají vlastní RSS kanály.

  • http://www.mandrivalinux.cz/rubriky/blog/feed/ – RSS kanál pro novou část webu – redakční blog, který najdete v pravém sloupci pod reklamou a do nějž píší redaktoři vše, co souvisí s Mandriva Linuxem a nehodí se na hlavní stránku. Blogovat můžete i vy – uživatelé Mandriva Linuxu. Chcete-li se přidat, ozvěte se nám (bibri@mandrivalinux_cz), my se s vámi domluvíme a nastavíme patřičná oprávnění.

  • http://www.mandrivalinux.cz/rubriky/novinky/feed/ – RSS kanál pro novinky, krátké zprávy o Mandriva Linuxu zobrazované na webu v prostředním sloupci nahoře. I na zadávání novinek se mohou podílet samotní uživatelé, stačí nás kontaktovat (bibri@mandrivalinux_cz) a my vám nastavíme práva v redakčním systému.

  • http://www.mandrivalinux.cz/rubriky/aktualizace-softwaru/feed/ – RSS kanál pro oznámení o bezpečnostních aktualizacích (MDVSA) a jiných opravách (MDVA) softwaru, která překládáme do češtiny ze stránek http://www.mandriva.com/en/security.

  • http://www.mandrivalinux.cz/comments/feed/ – RSS kanál pro komentáře. Zobrazují se všechny komentáře na hlavním webu MandrivaLinux.cz.

  • http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?type=rss;action=.xml – RSS kanál s novými příspěvky ve všech diskusích Mandriva fóra. Posledních pět příspěvků se zobrazuje i na hlavní stránce webu, a to v prostředním sloupci pod blokem Jobs.cz.

Jsme přesvědčení, že nový portál bude uživatelům Mandriva Linuxu dobře sloužit a že zde najdou, co hledají. A mohou to být i uživatelé jiných systémů – na portálu vycházejí i obecně platné návody. Navštivte nás a přesvědčte se sami.

Články věnované Mandriva Linuxu

Nahoru

Odkazy

(Jako ve škole)
Průměr: 1.67 | Hodnotilo: 3
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...