přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, První dva letošní openMagaziny v PDF a ePUBu

První dva letošní openMagaziny v PDF a ePUBu

openmagazin_perex.png

Po delší odmlce je tu opět openMagazin. Nečekanou pauzu vám vynahradíme pořádnou dávkou zajímavých článků, které – jako obvykle – představují výběr toho nejlepšího, co se na českých a slovenských webech urodilo o open source a Linuxu. Takže, co vás v těchto prvních dvou číslech nového roku čeká?


openMagazin 1/2011

Liberix spolu s dalšími partnery pro vás připravil další číslo magazínu o volně šiřitelném softwaru. Mezi mnoha atraktivními články si určitě vyberete. Co takhle recenzi na „chytrý telefon“ HTC Desire HD s Androidem? Chytrých telefonů“ je stále více a HTC Desire HD vás donutí k zamyšlení, jestli byste také nějaký nechtěli. Internetový prohlížeč může podstatně oživit 3D grafika; seznamte se s 3D v HTML a PDF dokumentech. Zajímá vás, zda můžete mít vedle sebe v počítači OpenOffice.org i LibreOffice? Přečtěte si, jak oba kancelářské balíky nainstalovat zároveň.

Dozvíte se také, proč říci ANO open source ve školách. Kdo se zajímá o novinky v oblasti prohlížečů webu, uvítá zprávy o Google Chrome, Mozilla Firefoxu, Opeře a standardu HTML 5. Vyšly nové verze grafických prostředí KDE a Xfce – a mají co nabídnout. Komu by to bylo málo a chtěl by GNOME, má možnost přečíst si recenzi již zavedeného českého titulu o distribuci Ubuntu: Ubuntu 10.10 CZ, Praktická příručka uživatele Linuxu. Ne samou prací živ je člověk, proto si pojďte zahrát pár her, které jsou hlavně na odreagování a uvolnění od pracovního napětí.

AbcLinuxu.cz

  • Měsíc s HTC Desire HD
  • Recenze Palm Pre 2 – hardware

Browsery.cz

CsTug

LinuxEXPRES.cz

Mozilla.cz

OpenOffice.cz

Penguin.cz

Posterus.sk

Root.cz

  • BitTorrent anonymně a skrytě před poskytovatelem
  • Co nového si můžete zahrát v Linuxu?
  • OpenOffice.org 3.3 přichází ve stínu LibreOffice
  • Proč říci ano open source ve školách

Stáhnout ve formátu PDF

Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin 01/2011 ve formátu PDF Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin 01/2011 ve formátu PDF

Stáhnout ve formátu ePUB

Vážení čtenáři, od lednového čísla jsme si pro vás připravili ePUB verzi openMagazinu. V současné době se jedná o beta verzi. Chyby a nápady na vylepšení pište prosím do komentářů pod průvodní článek a nebo na adresu redakce@openmagazin_cz.

Redakce openMagazinu

Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin ve formátu ePUB. Pokud vám to nebude z různých důvodů fungovat, můžete kliknout pravým tlačítkem myši a z místní nabídky si vyberete Uložit odkaz jako…

Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin 01/2011 ve formátu ePUB Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin 01/2011 ve formátu ePUB

openMagazin 2/2011

Amazon Kindle je skloňován ve všech pádech a existuje pro něj nejen oficiální firmware, ale také alternativa – Duokan. Proč některé školy používají open source a Linux? Jejich důvody vás přimějí k zamyšlení, zda stojí za to je následovat. Ze světa Linuxu jsou velmi atraktivní dva články: První z nich vás naláká na recenzi o tváři GNOME Shellu a druhý na recenzi nové distribuce Mageia, která vychází z Mandriva Linuxu.

Přinášíme vám také několik důležitých postřehů ze světa internetových prohlížečů. Najdete mezi nimi také tipy a triky pro Firefox 4, jemuž se změnil vzhled a některým uživatelům dělá problémy jeho nabídka. Zajímá vás, jaký význam mají závorky v modulu Math z OpenOffice.org? Máme o nich pro vás článek. Fascinuje vás vesmír? Pak čtěte článek o programu Sellarium. Komu se do vesmíru nechce, může zůstat na zemi s programem pro výuku zeměpisu – Marble Globe: Lepší než školní atlas.

AbcLinuxu.cz

CsTug

LinuxEXPRES.cz

MandrivaLinux.cz

Mozilla.cz

OpenOffice.cz

OpenMobility.cz

Posterus.sk

Root.cz

  • Marble Globe: Lepší než školní atlas
  • Stellarium: Cesta za krásami vesmíru

Scribus.cz

Stáhnout ve formátu PDF

Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin 02/2011 ve formátu PDF Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin 02/2011 ve formátu PDF

Stáhnout ve formátu ePUB

Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin ve formátu ePUB. Pokud vám to nebude z různých důvodů fungovat, můžete kliknout pravým tlačítkem myši a z místní nabídky si vyberete Uložit odkaz jako…

Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin 02/2011 ve formátu ePUB Kliknutím na obrázek si stáhnete openMagazin 02/2011 ve formátu ePUB

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Příspěvky

První dva letošní openMagaziny v PDF a ePUBu
Kapino 23. 04. 2011, 00:03:21
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý deň, v openmagazíne máte chybu, konkrétne na strane 35. Na pravom hornom obrázku je screenshot z programu Kstars, nie "Nalezená trasa v programu Marble".

Ináč, dobre sa to číta a teším sa na ďalšie číslo :-).
Miroslav Hrončok Re:První dva letošní openMagaziny v PDF a ePUBu
Miro Hrončok 24. 04. 2011, 13:02:19
Odpovědět  Odkaz 
Díky za hlášení, mělo by to být opravené.
První dva letošní openMagaziny v PDF a ePUBu
r0man 23. 04. 2011, 10:27:37
Odpovědět  Odkaz 
Zdravim..epub je fajn napad..sice mam kindle a robil som konvert do mobi..myslim ze ani priamo verzia pre kindle by nebola na zahodenie :)
První dva letošní openMagaziny v PDF a ePUBu
petr 24. 04. 2011, 20:23:16
Odpovědět  Odkaz 
souhlasím také s verzí pro kindle, a kdyby byl nemohl by chodit v rámci stejného kanálu jako chodí články z portálu linuxexpres?
Miroslav Hrončok Re:První dva letošní openMagaziny v PDF a ePUBu
Miro Hrončok 25. 04. 2011, 01:27:25
Odpovědět  Odkaz 
Jste ochotní si to někdo vzít dobrovolně na starost? Budeme jenom rádi.
První dva letošní openMagaziny v PDF a ePUBu
zdenop 26. 04. 2011, 12:33:09
Odpovědět  Odkaz 
zdravím, dnes som si importoval oba epub-y do calibre a ten sa sťažoval na rovnaký názov - je možné dať do každého súboru iný názov magazínu (napr. jeho číslo ;-) )?
Michal Hlavatý Re:První dva letošní openMagaziny v PDF a ePUBu
Michal Hlavatý 26. 04. 2011, 14:58:08
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,

od březnového čísla to bude opravené. Díky za nahlášení chybky.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...