přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Repozitář Microsoftu na Raspberry Pi

Repozitář Microsoftu na Raspberry Pi

microsoft.png

Nadace Raspberry Pi přidala do poslední aktualizace Raspberry Pi OS repozitář společnosti Microsoft a také klíče jejích vývojářů. Repozitář obsahuje vývojové prostředí VS Code.


Na první pohled se to nezdá být problémové, ale uvedená novinka způsobila velké rozhořčení mezi uživateli. Při každém update takto upraveného systému totiž nyní budou kontaktovány repozitáře Microsoftu a uživatelé, kteří postavili na Raspberry Pi své servery budou moci být takto monitorováni. Navíc vše proběhlo bez jakéhokoli oznámení. Detaily celého zjištění najdete na diskuzním fóru.

Sami si můžete ověřit, zda uvedený repozitář na svém Raspberry OS máte či nikoli.

lsb_release -a
ls -l /etc/apt/sources.list.d/
ls -l /etc/apt/trusted.gpg.d/
cat /etc/apt/sources.list.d/vscode.list

Co s tím? Pokud Microsoftu nedůvěřujete, můžete manuálně zablokovat přístup k repozitáři a odstranit vývojářské klíče. Také můžete přejít na jiný operační systém např. na Arch Linux, Ubuntu, OpenSUSE nebo na některý ze systémů rodiny BSD. A co dodat na závěr. Důvěra se dlouho získává, ale velice rychle ztratí. Uvidíme, zda nadace ustoupí a zvolí méně agresivní způsob přidání Visual Studia Code do systému nebo na něm bude trvat i za cenu ztráty části uživatelů.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lubomír Čevela

Lubomír Čevela

Lubomír Čevela (*1968) pracuje jako vývojář pro jednu velkou nadnárodní společnost. Pokud zrovna něco nesepisuje, zabývá se fotografováním nebo hraním na basu.


  • Distribuce: Ubuntu, Mandriva

| proč linux | blog