přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Akoya Mini E1210 - netbook z Německa

POINT.X (2018-19)

Akoya Mini E1210 - netbook z Německa

Už i v běžných řetězcích v Německu si lze koupit malý šikovný subnotebook, na kterém může běžet Linux.


reklama

Hrozí sice, že bude vyprodaný, ale možnost nákupu existuje a učitě budou následovat další. Výrobcem je firma Medion, která podobné levné počítače pro německý trh vyrábí již dlouho a šlo by ji označit za tradičního producenta. Medion Akyoa Mini má desetipalcový displej, procesor 1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB disk, wifi, čtečku karet, webkameru. Slabší je ovšem výdrža baterie (podle testu). Prodává se za 400 eur a zřejmě se na  něm dá pracovat mnohem lépe než na Asus Eee, protože je nepatrně větší a má tedy pohodlnější klávesnici. akoya_opensuse_jpg_reference.jpg

Ostatně podívejte se na videorecenzi, kterou provedl německý Linux Magazin: Video: Aldi-Notebook Akoya mit Ubuntu und Opensuse. Na notebook lze nainstalovat Linux, podporována jsou funkční tlačítka (ovládání displeje, hlasitosti) a karta zvládá 3D efekty - vše je vidět ve videu nebo se zmiňuje v recenzi.

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

Akoya Mini E1210 - netbook z Německa
Ivo Snajdr 8. 07. 2008, 21:56:33
Odpovědět  Odkaz 
Puvodne jsem mel v umyslu zakoupit Asus Eee PC, ten maly Medion se mi vsak zdal byt lepsi, za prve 10" LCD, za druhe vetsi a lepe koncipovana klavesnice. Ve Vidni je Hofer skoro totez co Aldi v Germanistanu, putuji tedy 4.7. k Hoferovi ve 12. okresu s umyslem ucinit jeden z techto pristroju mym vlastnim. Chyba - den predtim byl E1210 nekolik hodin k mani, na muj dotaz proc jsem dostal odpoved - omezeny pocet k dispozici, dalsi dodavka neni v planu. Hmmm, jsem uz starsi rocnik, nejak mi to pripomina casy davno minule - co nam tim asi Aldi/Hofer chce rici?
krasne zdravi
Ivo

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blog