přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak hlásit spam

Control

Jak hlásit spam

Udávat se nemá, ale hlásit se to musí ...


reklama

Ne, že by mi reklama sem tam nepřišla, ale tentokrát to bylo jiné. Reklama byla v češtině, reklama byla poslána všem uživatelům našeho školního poštovního serveru a navíc, reklama mi připadla jak hloupý fór. Takže co s tím?

Úřad pro ochranu osobních údajů

Na webu této instituce se nachází stránka, kde můžete podat stížnost na nevyžádáné obchodní sdělení, ať už se jedná o email, sms, telefon nebo dopis. Ne, že bych tomu skálopevně věřil. Ne, že bych si myslel, že se něco změní, ale za pokus to myslím stojí. Že to nějak funguje si můžete přečíst třeba zde.

Hlásit či nehlásit

Osobně mám spam docela rád - aspoň někdo mi napíše... Rád si čtu o tom jak malý mám penis, jak bych měl zlepšit svůj sex pomocí Viagry, nebo že bych si měl už konečně vyzvednout tu hromadu peněz co jsem vyhrál ani nevím jak. V poslední době se mi dokonce začaly objevovat spamy přeložené do češtiny pomocí nějakého volně dostupného překladače, inu, doba pokročila.

Na druhou stranu optimistické odhady množství spamu začínají na 70% z veškeré emailové komunikace a to není zrovna malé číslo. Poštovní servery spoustu nevyžádané pošty díky antispamovým filtrům zachytí, přičem úspěšnost takových filtrů je zpravidla vyšší než 90%. No a zbytek zůstává na samotném uživateli, jak se k tomu postaví.

A jaký je váš názor? Hlásit nebo ne? A pokud ano, kam hlásit?

Dodatek

Ať klikám na formulář pro nahlášení nevyžádaného obchodního sdělení jak chci, momentálně mi server vrací chybu Service Temporarily Unavailable. Myslel bych, že to mají rozbitý .. (Předevčírem to ale šlo.)

Nahoru

Příspěvky

Vojtěch Trefný Jak hlásit spam
Vojtěch Trefný 9. 03. 2009, 21:10:13
Odpovědět  Odkaz 
Zrovna nedávno jsem na ÚOOÚ nabonzoval jeden nejmenovaný, spamem velmi známý, český hotel. Zatím mi nepřišla odpověď, ale jsem zvědavý, jak to vyřeší.
Vlastimil Ott Re:Jak hlásit spam
Vlastimil Ott 9. 03. 2009, 21:36:27
Odpovědět  Odkaz 
Oni zase začali/ještě nepřestali? Už přece dostali pokutu...
Vojtěch Trefný Re:Re:Jak hlásit spam
Vojtěch Trefný 10. 03. 2009, 07:17:02
Odpovědět  Odkaz 
Oni se snaží ten zákon nějak obejít -- tzn. napsat ten spam tak, aby to podle zákona nebyl spam...
Milan Kozák Jak hlásit spam
Milan Kozák 9. 03. 2009, 21:48:07
Odpovědět  Odkaz 
Preferuji bonzování do SpamCopu (http://www.spamcop.net/). Jednak je to můj oblíbený RBL a taky na to existuje spousta hezkých pluginů - například do veverčího webmailu (http://www.squirrelmail.org/plugin_view.php?id=36).
Jiří Eischmann Jak hlásit spam
Jiří Eischmann 9. 03. 2009, 21:51:08
Odpovědět  Odkaz 
No já nevím, mně tato služba přijde úplně na nic. Je zaměřená jen na malé ryby, které produkují tak 0,nic promile spamu. Mám s tím osobní zkušenost, kdy sekretářka v jedné malé firmičce poslala asi 10 mailů s nabídkou a dostala za to pokutu 10 tisíc korun, zatímco opravdoví spameři si posílají miliony spamů denně. Osobně by mě zajímal taky jejich důkazní materiál, protože e-mail mým jménem s mojí nabídkou může poslat naprosto každý.
Vojtěch Trefný Re:Jak hlásit spam
Vojtěch Trefný 10. 03. 2009, 07:27:08
Odpovědět  Odkaz 
> No já nevím, mně tato služba přijde úplně na nic. Je zaměřená jen na malé ryby, které produkují tak 0,nic promile spamu.

Problém je, že ÚOOÚ může zasáhnout prakticky jen proti českým firmám (možné ještě tak z celé EU) a to je opravdu 0,nic promile spamu...

> Osobně by mě zajímal taky jejich důkazní materiál, protože e-mail mým jménem s mojí nabídkou může poslat naprosto každý.

Chtějí jen hlavičku mailu + text sdělení...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linux