přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak zálohovat záložky ve Firefoxu

Konference Cloud computing v praxi

Jak zálohovat záložky ve Firefoxu

Záložky jen přidávám a mažu málo, co s tím?


reklama

Nevím jak vy, ale po objevení Lišty záložek (najdete ji v menu Zobrazit - Nástrojové lišty - Lišta záložek) jsem na ní začal umísťovat cokoliv a kdykoliv mě napadlo. Byly to samozřejmě samé hodnotné weby a články, které je dobré mít po ruce, ale člověk je přitom potřebuje tak jednou za čas a jiné naopak už nikdy víc.

Postupně to přeteklo do poměrně rozsáhlého menu, ve kterém se pohybovat nebylo ani uživatelsky přívětivé, ani ergonomické a tak jsem se rozhodl záložky smazat a začít s jejich sběrem nanovo. Jak ale stávající záložky zazálohovat pro pozdější případ potřeby?

Zálohování záložek

V hlavním menu zvolte Záložky - Knihovna stránek. Kliknutím na tlačítko Importovat a zálohovat se otevře nabídka, ve které jsem vybral Exportovat HTML. Dál se vás Firefox už jenom zeptá kam má soubor bookmarks.html uložit a vše je hotové.

knihovna_stranek.png

Zálohované záložky jsem odstranil (dcela to trvalo) - stačí všechny označit a stisknout klávesu Del a lištu záložek mám alespoň do večera čistou. Vytvořené HTML doporučuji zálohovat, aby byly (pro klid duše) záložky stále po ruce. ;-)

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linux