přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak zálohovat záložky ve Firefoxu

POINT.X (2018-19)

Jak zálohovat záložky ve Firefoxu

Záložky jen přidávám a mažu málo, co s tím?


reklama

Nevím jak vy, ale po objevení Lišty záložek (najdete ji v menu Zobrazit - Nástrojové lišty - Lišta záložek) jsem na ní začal umísťovat cokoliv a kdykoliv mě napadlo. Byly to samozřejmě samé hodnotné weby a články, které je dobré mít po ruce, ale člověk je přitom potřebuje tak jednou za čas a jiné naopak už nikdy víc.

Postupně to přeteklo do poměrně rozsáhlého menu, ve kterém se pohybovat nebylo ani uživatelsky přívětivé, ani ergonomické a tak jsem se rozhodl záložky smazat a začít s jejich sběrem nanovo. Jak ale stávající záložky zazálohovat pro pozdější případ potřeby?

Zálohování záložek

V hlavním menu zvolte Záložky - Knihovna stránek. Kliknutím na tlačítko Importovat a zálohovat se otevře nabídka, ve které jsem vybral Exportovat HTML. Dál se vás Firefox už jenom zeptá kam má soubor bookmarks.html uložit a vše je hotové.

knihovna_stranek.png

Zálohované záložky jsem odstranil (dcela to trvalo) - stačí všechny označit a stisknout klávesu Del a lištu záložek mám alespoň do večera čistou. Vytvořené HTML doporučuji zálohovat, aby byly (pro klid duše) záložky stále po ruce. ;-)

Nahoru

Příspěvky

Michal Janda Jak zálohovat záložky ve Firefoxu
Michal Janda 17. 02. 2009, 16:40:27
Odpovědět  Odkaz 
Já si tu lištu záložek nemůžu vynachválit už léta:-) Místo mazání ale stačí přesunout do "normálních" záložek, pak to mám pořád dostupné z mneu a nepletes e to na liště.
tpelc Re:Jak zálohovat záložky ve Firefoxu
tpelc 18. 02. 2009, 09:24:15
Odpovědět  Odkaz 
Přesně tak (to taky dělám)!
Jak zálohovat záložky ve Firefoxu
S.T.E.A.K. 21. 02. 2009, 22:17:41
Odpovědět  Odkaz 
Na zálohování záložek ve Firefoxu už nějakej rok používám rozšíření Foxmarks(https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/2410). Po instalaci se jen zaregistujete a záložky se vám potom zálohují a synchronizují automaticky online. Navíc se k nim můžete dostat i přímo na oficiálních stránkách. Tohle rozšíření navíc oceníte především, používáte-li více než jeden počítač - potom budete mít svoje záložky všude stejné a vždy aktuální.
Re:Jak zálohovat záložky ve Firefoxu
Eda01 27. 02. 2009, 07:14:15
Odpovědět  Odkaz 
Používám Foxmarks taky, je super! Ale i tak to chce projistotu občas zálohovat i jinam:-)
Jak zálohovat záložky ve Firefoxu
Robert Smol 23. 02. 2009, 22:56:21
Odpovědět  Odkaz 
No ja pouzivam dva triky:

1. pretahnu adresu primo na listu zalozek, dam editovat a smazu cely text. Zbyde mi jen ikona symbolizujici stranku a to mi staci. Takto se mi standartne vejde as 30 sites bez problemu vedle sebe.

2. Delicious plugin. Umi to tagovat, je to super integrovane s FF, umi to i vyhledavat ci sdilet on-line s prateli a uz si nemusim delat zalohy ;)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linux