přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, openSUSE 12.1 Launch Párty

openSUSE 12.1 Launch Párty

Minulý pátek se v pražské pobočce SUSE uskutečnila openSUSE 12.1 Launch party. Proč tak dlouho po releasu? Čekali jsme na lisovaná DVD a tak nějak se nám to hezky sešlo i s Mikulášem dohromady. Chtěli jsme party pojmout trochu v Mikulášském duchu a tak na každého návštěvníka čekala nadílka od mikuláše a ja sem se oblik trochu čertovsky ;-)


Co se na párty dělo kromě toho, že všichni dostali nadílku (jejíž součástí bylo i openSUSE 12.1 DVD)? Na návštěvníky čekalo pár přednášek a mezi nimi se mohli volně bavit s dalšími opensource nadšenci. První přednáška kterou jsme začínali byla přednáška Michala Marka o tom, jak se v SUSE Labs starají o kernel. Tuto přednášku následovala přednáška Dinara Valeeva o PPC portu openSUSE. Dozvěděli jsme se, že PPC port stále ještě žije a postupuje vpřed a že PPC je stále zajímavá platforma. Když už jsme se bavili o né úplně běžných architekturách, vstoupil jsem s další přednáškou já a promluvil trochu o ARM portu a jak se nám daří v této oblasti (ve zkratce, daří ;-) ). Jen pro zajímavost, prezentoval jsem ze svého ARM netbooku (sice běží na Androidu, ale přednásku jsem kompiloval v openSUSE chrootu). Poslední přednášku měl Pavol Rusnak a prošel postupně všechny hlavní novinky v openSUSE 12.1. V závěru jsem ho doplnil já krátkou přednáškou o Btrfs a Snapperu. Po přednáškách jsem zájemce ještě provedli firmou, aby viděli, kde pracujem a co se nám tu válí zajímavého. A úplně nakonec jsme se přesunuli do blízké restaurace.

Více fotek

Řekl bych, že akce se povedla a už se těším na příští setkání s opensource komunitou (klidně i širší, nejen openSUSE).

Poslední poznámka, na párty padnul dotaz na LaTeX šablonu, kterou používám pro své prezentace. Odkázal jsem na své git repo s některými z mých prezentací, třeba by se to mohlo hodit i někomu jinému ;-)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz