Nepodařilo se připojit k serveru.
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, openSUSE 12.1 Launch Párty

Nepodařilo se připojit k serveru.

openSUSE 12.1 Launch Párty

Minulý pátek se v pražské pobočce SUSE uskutečnila openSUSE 12.1 Launch party. Proč tak dlouho po releasu? Čekali jsme na lisovaná DVD a tak nějak se nám to hezky sešlo i s Mikulášem dohromady. Chtěli jsme party pojmout trochu v Mikulášském duchu a tak na každého návštěvníka čekala nadílka od mikuláše a ja sem se oblik trochu čertovsky ;-)


Co se na párty dělo kromě toho, že všichni dostali nadílku (jejíž součástí bylo i openSUSE 12.1 DVD)? Na návštěvníky čekalo pár přednášek a mezi nimi se mohli volně bavit s dalšími opensource nadšenci. První přednáška kterou jsme začínali byla přednáška Michala Marka o tom, jak se v SUSE Labs starají o kernel. Tuto přednášku následovala přednáška Dinara Valeeva o PPC portu openSUSE. Dozvěděli jsme se, že PPC port stále ještě žije a postupuje vpřed a že PPC je stále zajímavá platforma. Když už jsme se bavili o né úplně běžných architekturách, vstoupil jsem s další přednáškou já a promluvil trochu o ARM portu a jak se nám daří v této oblasti (ve zkratce, daří ;-) ). Jen pro zajímavost, prezentoval jsem ze svého ARM netbooku (sice běží na Androidu, ale přednásku jsem kompiloval v openSUSE chrootu). Poslední přednášku měl Pavol Rusnak a prošel postupně všechny hlavní novinky v openSUSE 12.1. V závěru jsem ho doplnil já krátkou přednáškou o Btrfs a Snapperu. Po přednáškách jsem zájemce ještě provedli firmou, aby viděli, kde pracujem a co se nám tu válí zajímavého. A úplně nakonec jsme se přesunuli do blízké restaurace.

Více fotek

Řekl bych, že akce se povedla a už se těším na příští setkání s opensource komunitou (klidně i širší, nejen openSUSE).

Poslední poznámka, na párty padnul dotaz na LaTeX šablonu, kterou používám pro své prezentace. Odkázal jsem na své git repo s některými z mých prezentací, třeba by se to mohlo hodit i někomu jinému ;-)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Michal Hrušecký

Michal Hrušecký


  • Distribuce: openSUSE, Gentoo, Android
  • Grafické prostředí: PekWM

| blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...


Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.

Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Nepodařilo se připojit k serveru.

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.