přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Opera Mini

Soutěž - reproduktory Trust

Opera Mini

Co takhle si přečíst LinuxEXPRES na mobilním telefonu? LinuxEXPRES nyní podporuje handheld zařízení. Stačí mít mobilní telefon s podporou javy a nainstalovat prohlížeč Opera Mini (TM) .


reklama

Oproti ostatním prohlížečům má Opera Mini hned několik výhod. První z nich je, že nestahuje přímo požadovanou stránku, ale využívá server, který stránku nejprve upraví. Úprava spočívá v tom, že původní stránku přeformátuje pomocí technologie ssr (small screen rendering), aplikuje kaskádové styly pro mobilní zařízení a výslednou stránku rozdělí na několik měnších částí. Typická část má potom kolem 6 kB včetně obrázků, server posílá obrázky již zmenšené. Výsledek rozhodně příjemě překvapí.

Jedinou nevýhodou je cena přenesených dat, která je u nás stále vysoká. Cena je výrazně nižší než při přenosu celých stránek bez předformátování, ale pokud nemáte výhodný tarif, pak nějakou tu korunu svému operátorovi zaplatíte.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Jirka Vrba

Jirka Vrba

Někdy v minulém století vystudoval stavební fakultu, kde i posléze působil a oblíbil si UNIX. Dále se několit let živil jako programátor, posléze vedoucí vývoje webových aplikací a dnes scrum master v Seznam a.s.


  • Distribuce: Ubuntu, Centos, OpenWRT
  • Grafické prostředí: GNOME KDE

| proč linux | blog