přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Opera 9.60

Control

Opera 9.60

Vyšla další verze nesmrtelného prohlížeče, co nám přináší?


reklama

Po čtyřech měsících vývoje pro nás vývojáři připravili další pokračování nesmrtelného prohlížeče Opera. Verze 9.60 přináší celou řadu oprav a několik menších novinek:

  • Minulá verze přišla se synchronizací některých částí Opery (záložky, poznámky, osobní lišta a Speed Dial), nyní se k nim přidává vlastní vyhledávání a historie adres, které jste napsali do adresového řádku. K využití této synchronizace je potřeba účet na MyOpera.
  • Náhled RSS – nyní, když se přihlašujete k nějakému zdroji RSS/Atomu, zobrazí vám Opera náhled zpráv
  • Pracovalo se zejména na poštovním klientu Opery. Nyní přes protokol IMAP stahuje přílohy pouze, když si to vyžádáte. Přes protokol POP3 pak stahuje pouze 100 řádků zprávy a zbytek opět na vyžádání. Přibyly funkce pro práci s vlákny. Nyní můžete jednodušeji procházet e-maily v rámci jednoho vlákna.
  • Opera Scroll Maker – je úplně novou funkcí. Pomáhá vám při orientaci na dlouhých stránkách. Pokud je aktivovaná, ukazuje místo, kde končilo zobrazení stránky před započetím posouvání. Nemůže se vám tak stát, že minete místo, kde jste skončili. Funkci aktivujete v Nástroje->Nastavení->Pokročilé volby->Prohlížení. Zatím funguje pouze s výchozím skinem. Ostatní skiny se tomu musí pravděpodobně přizpůsobit, což nějaký čas zabere.


Novou Operu pravděpodobně v repozitářích své distribuce ještě nenaleznete a pokud vaše distribuce nefunguje na principu rolling updates, pravděpodobně tam do přechodu na novou verzi distribuce už ani nebude. Opera je však v podpoře Linuxu vzorná, takže na jejích stránkách naleznete balíčky pro celou řadu distribucí. Stejně jako u předchozí verze je k dispozici také 64bitová verze (pouze pro Linux a FreeBSD). U minulé verze se také objevily sestavení nad knihovnou Qt4, ty zatím nejsou k dispozici a tudíž je nutno si vystačit s verzemi linkovanými na Qt3.

Nahoru

Příspěvky

Jirka Vrba Opera 9.60
baf 8. 10. 2008, 21:32:23
Odpovědět  Odkaz 
Podle mého náhledy RSS jsou dost nepovedené. Chybí datum a není jasné, zda má člověk číst po řádcích nebo po sloupcích. RSS potřebuje chronologii. Toto má nejlépe udělané Safari pro Mac.

Při vykreslení RSS na mém PC se nejprve objeví RSS jako plain text a pak přeblikne. To by také nemuselo.

No a co mi vadilo nejvíce (a může to být instalací), že asi zapomíná COOKIES. Přihlásím se na web, ale za chvíli už o tom neví. Stejný web (linuxexpres :)) v ostatních prohlížečích jede.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blog