přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Opera 9.60

Opera 9.60

Vyšla další verze nesmrtelného prohlížeče, co nám přináší?


Po čtyřech měsících vývoje pro nás vývojáři připravili další pokračování nesmrtelného prohlížeče Opera. Verze 9.60 přináší celou řadu oprav a několik menších novinek:

  • Minulá verze přišla se synchronizací některých částí Opery (záložky, poznámky, osobní lišta a Speed Dial), nyní se k nim přidává vlastní vyhledávání a historie adres, které jste napsali do adresového řádku. K využití této synchronizace je potřeba účet na MyOpera.
  • Náhled RSS – nyní, když se přihlašujete k nějakému zdroji RSS/Atomu, zobrazí vám Opera náhled zpráv
  • Pracovalo se zejména na poštovním klientu Opery. Nyní přes protokol IMAP stahuje přílohy pouze, když si to vyžádáte. Přes protokol POP3 pak stahuje pouze 100 řádků zprávy a zbytek opět na vyžádání. Přibyly funkce pro práci s vlákny. Nyní můžete jednodušeji procházet e-maily v rámci jednoho vlákna.
  • Opera Scroll Maker – je úplně novou funkcí. Pomáhá vám při orientaci na dlouhých stránkách. Pokud je aktivovaná, ukazuje místo, kde končilo zobrazení stránky před započetím posouvání. Nemůže se vám tak stát, že minete místo, kde jste skončili. Funkci aktivujete v Nástroje->Nastavení->Pokročilé volby->Prohlížení. Zatím funguje pouze s výchozím skinem. Ostatní skiny se tomu musí pravděpodobně přizpůsobit, což nějaký čas zabere.


Novou Operu pravděpodobně v repozitářích své distribuce ještě nenaleznete a pokud vaše distribuce nefunguje na principu rolling updates, pravděpodobně tam do přechodu na novou verzi distribuce už ani nebude. Opera je však v podpoře Linuxu vzorná, takže na jejích stránkách naleznete balíčky pro celou řadu distribucí. Stejně jako u předchozí verze je k dispozici také 64bitová verze (pouze pro Linux a FreeBSD). U minulé verze se také objevily sestavení nad knihovnou Qt4, ty zatím nejsou k dispozici a tudíž je nutno si vystačit s verzemi linkovanými na Qt3.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station