přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sejměte WEB!

Sejměte WEB!

Ne, není to výzva k položení tohodle webu (i když, Milane...? :-)), nýbrž jak snadno získat screenshoty webových stránek, co se nevejdou na obrazovku.


reklama

Při psaní různých návodů pro webové aplikace jsem se občas trápil lepením několika po sobě jdoucích screenshotů stránek, co byly na výšku příliš dlouhé a nevešly se na obrazovku. Byla to pěkná otrava a piplačka.

A tak jsem si nedávno řekl dost! a napsal jsem... teda našel :-) a do Firefoxu si nainstaloval rozšíření "Screen grab!". A od té chvíle mám pohodu. Teda aspoň v tomto.

Po instalaci a restartu FF se v pravé části stavového řádku (zaškrtnout Zobrazit-Stavový řádek) objeví ikonka, regující na klik levým tlačítkem myši. Jen nevím, jak se k funkcím dostat bez stavového řádku.

ikona rozšíření Screen grab!

Ikonka a menu rozšíření Screen grab! 

Uložit lze celou stránku včetně částí, které nejdou vidět (Complete Page/Frame), nebo viditelnou část, či jen vybranou část (Selection).

 

 

Nahoru

Odkazy

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Sejměte WEB!
sweet128 18. 12. 2007, 18:52:26
Odpovědět  Odkaz 
Existuje taky "Page Saver", který dělá to samé :-)
Sejměte WEB!
VRtulnikk 19. 12. 2007, 17:26:11
Odpovědět  Odkaz 
Existuje toho mnohem vic, co dela to same ;)
Tomáš Hanusek Sejměte WEB!
Tomáš Hanusek 12. 01. 2008, 18:49:07
Odpovědět  Odkaz 
Tak ten Page Saver mi nefungoval.
A u toho Screen Grabu musím mít stránku najetou na začátku (žádný scroll níž), jinak to neukládá/negeneruje screenshot.
Re:Sejměte WEB!
Anna Talianova 23. 08. 2008, 14:50:36
Odpovědět  Odkaz 
Tak aktuálně v kombinaci Screen Grabu 0.95 plus Firefox 3 (přesně FF 3.0.1) se už tato chyba neobjevuje. :-) Klidně můžete být v polovině nebo u konce stránky, a webpage se uloží celá odshora až dolů. Teď jsem to dvakrát testovala.
Pro změnu mi však nejdou uložit všechny webové stránky celé - například na portálu estranky.cz, ale to je podle autora aplikace Screengrab zřejmě zapříčiněno DOM.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Tomáš Hanusek

Tomáš Hanusek

Vystudoval VŠE v Praze, obor Hospodářská politika. Linux používá od počátku třetího tisíciletí a to hlavně kvůli jeho volnosti, variabilitě a komunitě uživatelů. V Linuxu se zajímá o multimédia a programování v Perlu. K dalším zájmům patří pasivně motorismus a aktivně přátelé.


  • Distribuce: Mandriva Linux
  • Hodnocení autora: *

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016