přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Skupina LinuXchange vyhlašuje akci Call for Papers

Skupina LinuXchange vyhlašuje akci Call for Papers

Tisková zpráva - Skupina LinuXchange vyhlašuje akci Call for Papers (hledání přednášejících) pro třetí ročník LinuXchange, moravské konference uživatelů svobodného a open-source softwaru.


Historie

Myšlenka konference LinuXchange vznikla v roce 2003 jako reakce na fakt, že se akce zaměřené na Linux a svobodný software konají obvykle v Praze. Pro mnoho zájemců je tato skutečnost limitující, protože je hlavní město příliš daleko.

První ročník se konal v Šumperku, což však také nebyla ideální poloha. Přesto konferenci navštívilo množství návštěvníků, kteří svým zájmem rozhodli o tom, že bude akce pokračovat, tentokráte již ve větším městě, kterým se stala Olomouc.

Ročník 2004 proběhl ve spolupráci s VOŠ a SPŠE Olomouc, která poskytla požadované zázemí. Pořadatelský tým se také rozšířil a bylo možné pojmout akci ve větším měřítku. Součásti dvoudenní akce byl také installfest, během kterého se na přinesené počítače instalovaly distribuce Linuxu.

Od počátku roku 2005 již probíhají přípravy na nový ročník, který se uskuteční na stejném místě, tedy VOŠ a SPŠE Olomouc. Mezitím došlo k založení společnosti Liberix, která podporuje svobodný software. Společnost Liberix oslovila organizační tým s nabídkou spolupráce při organizaci LinuXchange a organizační výbor její nabídku akceptoval s úmyslem zajistit pro lektory a návštěvníky zajímavé podmínky k účasti na akci.

Zaměření konference

LinuXchange 2005 je další ročník konference, která pomáhá šířit informace o svobodném nebo open-source softwaru nejen mezi veřejnost, ale i zaměstnance IT oddělení nebo pracovníky ve školství, státní správě i samosprávě. Konference též přináší studie o nasazení Linuxu v komerční sféře. Vítána je široká veřejnost i odborníci. Linux se již stal v mnoha případech plnohodnotnou platformou pro široké vrstvy uživatelů, kteří s ním mohou na konferenci získat své první pozitivní zkušenosti nebo prohloubit dosavadní znalosti. Pro pokročilé budou připraveny přednášky s řešením konkrétních problémů či projektů nebo prezentace zajímavých open-source projektů.

Call for Papers (hledání přednášejících)

LinuXchange je konference organizovaná každoročně organizačním týmem Skupina LinuXchange ve spolupráci s partnery a sponzory. Zaměřuje se na svobodné a open-source technologie pro široký okruh uživatelů s důrazem na využití v komerční sféře, školství, veřejné správě a samosprávě. Pro tento ročník vyhlašujeme nezávazná, avšak preferovaná, témata:

 • Linux ve škole
 • studie o nasazení Linuxu v praxi - migrace na open-source software
 • open-source licence - výklad těchto licencí se vztahem k českému právu
 • FreeNet - komunitní sítě a Linux
 • popis zajištění serverových služeb (web server, poštovní server apod.)
 • open source ve státní správě
 • prezentace komerčních produktů běžících na open-source platformě

Přihlášky lektorů přijímáme v jazyce českém, slovenském a anglickém. Anglické přednášky budou tlumočeny do češtiny.

Každá vaše přednáška, kterou na konferenci přednesete, bude přínosem. Po čase se i díky vašim informacím a radám stane ze začínajícího uživatele uživatel znalý výhod svobodných a open-source programů. Přijďte sdílet své znalosti, a tak vzdělávat další generaci uživatelů.

Call for Sponsors (hledání sponzorů)

Konference je nezisková akce a organizační tým ji pořádá bez nároku na odměnu. Většinu nákladové strany rozpočtu tvoří odměny pro lektory, které vyrovnávají jejich náklady na dopravu a ubytování. Pokud nám chcete pomoci sponzorským darem nebo si zakoupit reklamní prostor, vyžádejte si Sponzorský kit.

Harmonogram

Přihlášky, návrhy přednášek a nabídky spolupráce posílejte na info(zavinac)linuxchange.org (info@linuxchange_org).

 • 12.8.2005 - konečné datum přihlášek pro lektory
 • 10.9.2005 - potvrzení přijetí
 • 14.10.2005 - přijetí kompletních příspěvků
 • 4.-5.11.2005 - konání akce

Partneři konference

Na setkání se těší Skupina LinuXchange.

www.linuxchange.org
info(zavinac)linuxchange.org (info@linuxchange_org)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


 • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
 • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...