přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Olomouc

Olomouc

olomouc.png

V Olomouci sídlí Univerzita Palackého, jejímiž absolventy jsou mnozí lidé, kteří spolupracují s LinuxEXPRESem nebo se podílejí na linuxovém dění na Hané a vůbec severní Moravě.


Původní sídlo redakce LinuxEXPRESu

V Olomouci měla sídlo redakce papírového vydání LinuxEXPRESu (vydávání ukončeno v srpnu 2007), nadále zde působí pobočka firmy QCM s.r.o., provozovatele tohoto portálu. Zájemci mají možnost koupit si zde vybrané linuxové produkty, Mandriva Linux či další služby. Pobočka sídlí v centru města:

qcm.png QCM, s.r.o.
Kateřinská 5
779 00 Olomouc
telefon: +420 585 221 024

Liberix, o.p.s. 

liberix1.png Svou existenci spojuje s Olomoucí také Liberix, o.p.s., jež se věnuje podpoře komunitních akcí a propagaci svobodného softwaru. Je odborným a zaštiťujícím partnerem mnoha akcí, např. LinuxAlt (pořádá se v Brně), Open Workshop Olomouc (dříve OpenChange a LinuXchange, konaly se v Olomouci), Open Party Olomouc (pravidelná setkání v Olomouci). Součástí Liberixu je od května 2008 sdružení Linux v Brně pořádající konferenci LinuxAlt.

Liberix je partnerem Univerzity Palackého v Olomouci při realizaci projektu Distanční a prezenční vzdělávání profesních informatiků: inovace pro informační společnost. Projekt je zaměřen na inovaci vybraných informatických studijních oborů akreditovaných na Přírodovědecké fakultě UP. V jeho rámci se lektoři zapojují přímo do výuky a vnáší tak dosud ne zcela systematicky vyučovanou oblast open source. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a MŠMT ČR.

Open Workshop Olomouc (2007), Openchange (2006), LinuXchange (2005)

owo.png Konference začala pod názvem LinuXchange v Šumperku, ovšem své pravé místo našla na VOŠ a SPŠE Olomouc, později už pod názvem OpenChange. V roce 2007 se konala, opět na konci listopadu, konference pod novým názvem Open Workshop Olomouc (slovo "open" má kromě vazby na "open software" upozornit na příbuznost s Open Party Olomouc, viz níže). Snahou pořadatelů bylo přitáhnout k Linuxu a svobodnému softwaru co nejvíce laických uživatelů. Akce byla složena z mnoha seminářů (workshopů), které se zaměřovaly na praktické činnosti. Partnerem byla již tradičně společnost QCM s.r.o., která poskytla linuxové materiály a ceny do tomboly.

Psali jsme o konferencích v Olomouci:

Open Party Olomouc (OPO)

Jiří Burda, známý jako GeBu, je již několik let iniciátorem neformálních setkání, která nazval Open Party Olomouc. Stala se již tradicí, jež se opakuje v pravidelných intervalech a svede k jednomu stolu staré známé, ale také nové tváře. Vždy je o čem povídat, občas se také slaví (OPO - Etch Party u příležitosti vydání Debian Etch) a všichni účastníci jsou rádi, že se zase vidí. Zván je každý, mezi návštěvníky jsou studenti středních škol, chlapíci kolem třiceti, otcové rodin a pánové se šedinami. Jen těch dívek a žen je minimum...

Psali jsme o Open Party Olomouc:

Uživatelé z Olomouce a okolí   

Nahoru

Odkazy

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz