přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Olomouc

Control

Olomouc

olomouc.png

V Olomouci sídlí Univerzita Palackého, jejímiž absolventy jsou mnozí lidé, kteří spolupracují s LinuxEXPRESem nebo se podílejí na linuxovém dění na Hané a vůbec severní Moravě.


reklama

Původní sídlo redakce LinuxEXPRESu

V Olomouci měla sídlo redakce papírového vydání LinuxEXPRESu (vydávání ukončeno v srpnu 2007), nadále zde působí pobočka firmy QCM s.r.o., provozovatele tohoto portálu. Zájemci mají možnost koupit si zde vybrané linuxové produkty, Mandriva Linux či další služby. Pobočka sídlí v centru města:

qcm.png QCM, s.r.o.
Kateřinská 5
779 00 Olomouc
telefon: +420 585 221 024

Liberix, o.p.s. 

liberix1.png Svou existenci spojuje s Olomoucí také Liberix, o.p.s., jež se věnuje podpoře komunitních akcí a propagaci svobodného softwaru. Je odborným a zaštiťujícím partnerem mnoha akcí, např. LinuxAlt (pořádá se v Brně), Open Workshop Olomouc (dříve OpenChange a LinuXchange, konaly se v Olomouci), Open Party Olomouc (pravidelná setkání v Olomouci). Součástí Liberixu je od května 2008 sdružení Linux v Brně pořádající konferenci LinuxAlt.

Liberix je partnerem Univerzity Palackého v Olomouci při realizaci projektu Distanční a prezenční vzdělávání profesních informatiků: inovace pro informační společnost. Projekt je zaměřen na inovaci vybraných informatických studijních oborů akreditovaných na Přírodovědecké fakultě UP. V jeho rámci se lektoři zapojují přímo do výuky a vnáší tak dosud ne zcela systematicky vyučovanou oblast open source. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a MŠMT ČR.

Open Workshop Olomouc (2007), Openchange (2006), LinuXchange (2005)

owo.png Konference začala pod názvem LinuXchange v Šumperku, ovšem své pravé místo našla na VOŠ a SPŠE Olomouc, později už pod názvem OpenChange. V roce 2007 se konala, opět na konci listopadu, konference pod novým názvem Open Workshop Olomouc (slovo "open" má kromě vazby na "open software" upozornit na příbuznost s Open Party Olomouc, viz níže). Snahou pořadatelů bylo přitáhnout k Linuxu a svobodnému softwaru co nejvíce laických uživatelů. Akce byla složena z mnoha seminářů (workshopů), které se zaměřovaly na praktické činnosti. Partnerem byla již tradičně společnost QCM s.r.o., která poskytla linuxové materiály a ceny do tomboly.

Psali jsme o konferencích v Olomouci:

Open Party Olomouc (OPO)

Jiří Burda, známý jako GeBu, je již několik let iniciátorem neformálních setkání, která nazval Open Party Olomouc. Stala se již tradicí, jež se opakuje v pravidelných intervalech a svede k jednomu stolu staré známé, ale také nové tváře. Vždy je o čem povídat, občas se také slaví (OPO - Etch Party u příležitosti vydání Debian Etch) a všichni účastníci jsou rádi, že se zase vidí. Zván je každý, mezi návštěvníky jsou studenti středních škol, chlapíci kolem třiceti, otcové rodin a pánové se šedinami. Jen těch dívek a žen je minimum...

Psali jsme o Open Party Olomouc:

Uživatelé z Olomouce a okolí   

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

obnova dat?
jirka 4. 06. 2018, 05:51:35
Odpovědět  Odkaz 
Stačilo najet na jejich web a zahlédnout čtyři hnusné čtverečky. Ti mastilové umí jen s windousy (se mi zdála podezřelá už fotka krabicové verze) a omylem to portovali i na Appla.

Navíc ve free verzi je omezení 500MB a při povolené sdílení 2GB.
Linux Mint 18.3.Sonya x64 vs Mint 19 TARA - beta x64
Vladimír Bibza Ing. 11. 06. 2018, 09:04:01
Odpovědět  Odkaz 
Stroj EP45 DDR3/1600 Q9400 na 3,2Ghz

1. Sonya inštalácia z USB bez problémov virtual Windows 7x64 Pro bez problémov
2. Sonya 3 zariadenia nerozpoznala WEB kameru,príd. Ser/paralel dosku, prid. sieť, kartu.
3. Sonya skvelá rýchla na SSD DATA 128, OK aktualizácie, Vizuál, Office 5 výborný
4. Rozpoznava tlačiarne HP LaserJet6P, nutno vyskúšať rôzne ovl.tlačí teraz OK
5. Negat. pri akejkoľvek zmene čohokoľvek pýta heslo správcu dá sa pochopiť prečo
6. Celkové hodnotenie veľmi dobré - budem testovať sieťové služby cez Sambu.
7. Tara beta x64 inštalácia z USB OK, vizuál OK, office 5 OK, ostatné s problémami beta verzia mi pripadá ako keby nemala spustené podporné programi, ovládače, proste beta. Rozdiel v rýchlosti som extra nezaznamenal.

PS: U mňa zatiaľ Sonya vyhráva.
vbibza@centrum.sk
Steam na Linuxu
d3ad3ditzz 24. 06. 2018, 14:20:37
Odpovědět  Odkaz 
Po každém spuštění přes teminál se stane tohle:

d3ad3ditzz@kali:~$ steam
Repairing installation, linking /home/d3ad3ditzz/.steam/steam to /home/d3ad3ditzz/.local/share/Steam
Running Steam on kali kali-rolling 64-bit
STEAM_RUNTIME is enabled automatically
Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(0)
/home/d3ad3ditzz/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam: symbol lookup error: /usr/lib/i386-linux-gnu/libxcb-dri3.so.0: undefined symbol: xcb_send_request_with_fds
/home/d3ad3ditzz/.local/share/Steam/steam.sh: řádek 444: žádná shoda: ssfn*
d3ad3ditzz@kali:~$


U linuxu jsem relativně nováček takže s mnoha komandy jsem seznámen ale s tímhle si nevím rady. OS je založen na Debian 9.
linux
dub 25. 06. 2018, 13:05:31
Odpovědět  Odkaz 
Ano-protože linux...naprostá šitovina.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz