přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Olomouc

Olomouc

olomouc.png

V Olomouci sídlí Univerzita Palackého, jejímiž absolventy jsou mnozí lidé, kteří spolupracují s LinuxEXPRESem nebo se podílejí na linuxovém dění na Hané a vůbec severní Moravě.


Původní sídlo redakce LinuxEXPRESu

V Olomouci měla sídlo redakce papírového vydání LinuxEXPRESu (vydávání ukončeno v srpnu 2007), nadále zde působí pobočka firmy QCM s.r.o., provozovatele tohoto portálu. Zájemci mají možnost koupit si zde vybrané linuxové produkty, Mandriva Linux či další služby. Pobočka sídlí v centru města:

qcm.png QCM, s.r.o.
Kateřinská 5
779 00 Olomouc
telefon: +420 585 221 024

Liberix, o.p.s. 

liberix1.png Svou existenci spojuje s Olomoucí také Liberix, o.p.s., jež se věnuje podpoře komunitních akcí a propagaci svobodného softwaru. Je odborným a zaštiťujícím partnerem mnoha akcí, např. LinuxAlt (pořádá se v Brně), Open Workshop Olomouc (dříve OpenChange a LinuXchange, konaly se v Olomouci), Open Party Olomouc (pravidelná setkání v Olomouci). Součástí Liberixu je od května 2008 sdružení Linux v Brně pořádající konferenci LinuxAlt.

Liberix je partnerem Univerzity Palackého v Olomouci při realizaci projektu Distanční a prezenční vzdělávání profesních informatiků: inovace pro informační společnost. Projekt je zaměřen na inovaci vybraných informatických studijních oborů akreditovaných na Přírodovědecké fakultě UP. V jeho rámci se lektoři zapojují přímo do výuky a vnáší tak dosud ne zcela systematicky vyučovanou oblast open source. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a MŠMT ČR.

Open Workshop Olomouc (2007), Openchange (2006), LinuXchange (2005)

owo.png Konference začala pod názvem LinuXchange v Šumperku, ovšem své pravé místo našla na VOŠ a SPŠE Olomouc, později už pod názvem OpenChange. V roce 2007 se konala, opět na konci listopadu, konference pod novým názvem Open Workshop Olomouc (slovo "open" má kromě vazby na "open software" upozornit na příbuznost s Open Party Olomouc, viz níže). Snahou pořadatelů bylo přitáhnout k Linuxu a svobodnému softwaru co nejvíce laických uživatelů. Akce byla složena z mnoha seminářů (workshopů), které se zaměřovaly na praktické činnosti. Partnerem byla již tradičně společnost QCM s.r.o., která poskytla linuxové materiály a ceny do tomboly.

Psali jsme o konferencích v Olomouci:

Open Party Olomouc (OPO)

Jiří Burda, známý jako GeBu, je již několik let iniciátorem neformálních setkání, která nazval Open Party Olomouc. Stala se již tradicí, jež se opakuje v pravidelných intervalech a svede k jednomu stolu staré známé, ale také nové tváře. Vždy je o čem povídat, občas se také slaví (OPO - Etch Party u příležitosti vydání Debian Etch) a všichni účastníci jsou rádi, že se zase vidí. Zván je každý, mezi návštěvníky jsou studenti středních škol, chlapíci kolem třiceti, otcové rodin a pánové se šedinami. Jen těch dívek a žen je minimum...

Psali jsme o Open Party Olomouc:

Uživatelé z Olomouce a okolí   

Nahoru

Odkazy

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »