přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Konference Openchange 2006

Konference Openchange 2006

Team Openchange vyhlašuje Call for Papers (hledání přednášejících) pro další ročník konference, konané v Olomouci od letošního roku pod názvem Openchange. Navazujeme na tři úspěšné ročníky konference, LinuXchange, kde jsme přivítali mnoho uživatelů svobodného a open-source softwaru.


Historie konference

První ročník konference se konal v Šumperku. Již tehdy přišlo množství návštěvníků, kteří svým zájmem rozhodli o tom, že akce bude pokračovat, tentokráte již ve větším městě, kterým se stala Olomouc.

Ročník 2004 proběhl ve spolupráci s VOŠ a SPŠE Olomouc, která poskytla požadované zázemí a čini tak doposud. Rozšířil se i pořadatelský tým. Součástí dvoudenní akce byl také installfest, během kterého se na přinesené počítače instalovaly různé distribuce Linuxu.

Přípravy na loňský ročník 2005 probíhaly od samotného počátku ve spolupráci se společností Liberix, která podporuje svobodný software. Povedlo se publiku předložit mnoho zajímavých informací.

Díky spolupráci se sdružením FFII jsme si poslechli aktuální informace o stavu softwarových patentů v EU. Rádi jsme též na půdě konference přivítali zástupce vedení CZLUGu, které minulý ročník podpořilo. Ocenili jsme přítomnost pana Jiřího Koska, který se angažuje v používání formátu DocBook.

Zaměření konference

Openchange 2006 je další ročník konference, která pomáhá šířit informace o svobodném a open source softwaru nejen mezi laickou veřejnost, ale i zaměstnance IT v komerční sféře, školství či veřejné správě. Je to především Linux, který se stal v mnoha ohledech plnohodnotnou platformou pro široké vrstvy uživatelů, kterým konference umožní prohloubit dosavadní znalosti. Letos ustoupí konference od tématu instalace a zaměří se spíše na praktické kroky nastovavní a používání systému. Vedle Linuxu bude navíc dán prostor jiných svobodným alternativám.

Call for Papers (hledání přednášejících)

Openchange je organizována společností Liberix, o.p.s. a teamem Openchange. Podobně jako minulé ročníky se zaměřuje na svobodné a open source technologie pro široký okruh uživatelů s důrazem na využití v komeční sféře, školství, veřejné správě a samosprávě. Pro tento ročník vyhlašujeme nezávazná, avšak preferovaná, témata:

 • Linux a virtualizace
 • studie o nasazení Linuxu v praxi - migrace na open source software
 • open source ve státní správě a samosprávě
 • prezentace komerčních produktů běžících na open source platformě
 • Linux v kanceláři
 • ukázky používání open source softwaru
 • právní aspekty softwaru v ČR a EU
 • představení OpenSolaris a dalších alternativ (BSD systémy)
 • Linux a PDA, instalace Linuxu na PDA

Přihlášky lektorů přijímáme pouze v jazyce českém a slovenském.

Každá vaše přednáška, kterou na konferenci přednesete, bude přínosem. Po čase se i díky vašim informacím a radám stane ze začínajícího uživatele znalec výhod svobodných a open source programů. Přijďte sdílet své znalosti, a tak vzdělávat další generaci svobodných uživatelů.

Call for Sponzors (hledání sponzorů)

Konference je nezisková akce a organizační tým ji pořádá bez nároku na odměnu. Většinu nákladové strany rozpočtu tvoří cestovné a ubytování pro lektory. Pokud nám chcete pomoci sponzorským darem nebo si zakoupit reklamní prostor, vyžádejte si Sponzorský kit.

Harmonogram

Přihlášky, návrhy přednášek a nabídky spolupráce posílejte na info(zavinac)openchange.cz (info@openchange_cz).

 • 20. října 2006 - konečné datum přihlášek pro lektory
 • 1. listopadu 2006 - kompletace programu
 • 25. listopadu 2006 - konání konference

Partneři konference

Organizátoři konference - kontakty

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...