přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Reportáž: Open Workshop Olomouc

Reportáž: Open Workshop Olomouc

V sobotu 24.11.2007 se v Olomouci konala tradiční konference, tentokrát pod názvem Open Workshop Olomouc.


Mnozí by nám mohli vyčítat, proč jsme zvolili anglický název pro akci na moravské rovině, ale byli jsme vedeni ideou "open source" nebo "open software" (či třeba OpenOffice.org) - proto "open". Svou roli hrála také symbolika s jinó holomóckó hakcí - Open Party Olomouc (OPO), kterou pravidelně pořádá GeBu (Jirka Burda, člen našeho týmu).

Slovo "Workshop" mělo vsugerovat myšlenku, že se nebude jednat o suché přednášky, ale o barvité a akční semináře, kterým byly určeny zejména menší místnosti v horním patře. A "Olomouc" podle místa konání - taky se vám zdá, že je Olomouc centrem moravského linuxového dění? Co vy na to, Brňáci a Ostravaci?

Spíše než popisem bych akci prezentoval fotkami (jejich autorem jsem já a Bohdan Milar, ředitel o.p.s. Liberix). Můj osobní dojem je takový, že jsme (=organizátoři) zvládli problémy, které se vyskytly (dvojí selhání automobilů uprostřed pražské zácpy, celkově čtyři lektoři, kteří se nemohli dostavit v plánovaný čas), zvládli jsme z našeho pohledu také organizaci akce, která je náročnější, než se zdá (neustálé běhání po škole je jen vyústěním více než půlroční přípravy) a snad jsme nezavdali příčinu pro případnou nespokojenost lektorů či návštěvníků. Pokud ano - prosím vyjádřete se, abychom se mohli poučit z chyb a pro příště stanovili plán, jak takové problémy řešit.

Program konference byl velmi bohatý, nebudu jej zde uvádět, ale jsem toho názoru, že vybrat si mohl každý. Děkujeme všem návštěvníkům, že přišli, bez nich by akce neměla význam. Osobně mě mrzí, že nepřišel nikdo ze škol, které jsme oslovili - v podstatě z celé Olomouce a okolí. V tomto je třeba najít buď pomoc profesionálů, nebo jinou formu nabídky či samotné konference. Zřejmě je to obecný problém těchto akcí - přijdou všichni poctivci, kteří Linux znají, ale málo těch, kteří jej neznají. Je to sobotním termínem? Nedostatečnou záštitou? Tu letos převzalo vedení školy, Liberix a firma QCM. Je to zřejmě málo, jak se ukazuje. I když přišlo o 30 % více lidí než loni.

Celkově akci hodnotím jako úspěšnou, děkuji všem lektorům, že dorazili, protože mnozí měli pod nohama množství klacků. Osobně mě celé dění vede k zamyšlení nad linuxovými akcemi a jejich formou. Ale to až někdy jindy - nyní pár fotek...

Obrázek: 05.jpg

Mandriva pro návštěvníky

Obrázek: 06.jpg

Obhlídka záložní učebny před akcí

Obrázek: 07.jpg

Porada v roomu (dlouho před akcí)

Obrázek: 01.jpg

Zdeněk Wagner a skenování v Linuxu

Obrázek: 08.jpg

První přednáška - Martin Šín a střih videa

Obrázek: 04.jpg

Přijela pizza!

Obrázek: 09.jpg

Lektorská místnost

Obrázek: 10.jpg

Petr Andrýsek z firmy QCM a přístupnost webů

Obrázek: 11.jpg

Jabbim tým ve svém roomu

Obrázek: 12.jpg

OLPC v rukou zvědavých uživatelů

Obrázek: 13.jpg

One Laptop Per Child :-)

Obrázek: 14.jpg

Pán s červeným kloboukem...

Obrázek: 15.jpg

Lukáš Macura a ústředna na Linuxu

Obrázek: 17.jpg

Linux pro nevidomé

Obrázek: 18.jpg

Braillův terminál

Obrázek: 02.jpg

Svatopluk Vít a winkumentace

Obrázek: 03.jpg

Svatopluk in action

Obrázek: 19.jpg

V popředí pánové Faltýnek a Hanusek (inženýr ;-))

Obrázek: 20.jpg

Aleš Kapica

Obrázek: 21.jpg

Tombola

Obrázek: 22.jpg

Bohdan Milar a jedna z mála přítomných dívek

Obrázek: 16.jpg

Původně lavice plné Mandrivy

Obrázek: 23.jpg

Velmi šťastný výherce Mandrivy 2008

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


 • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
 • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...