přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TorrentFlux

TorrentFlux

Snadné stahování z prostředí vašeho prohlížeče.


TorrentFlux je webová aplikace určená, jak název napovídá, ke stahování torrentů. Aplikace ke svému běhu potřebuje webový a databázový server (typicky Apache a MySQL) a je tak předurčena k tomu, aby běžela na nějakém serveru, např. na vaší domácí internetové bráně, routeru, atd.

Kromě výše uvedeného budete ještě potřebovat funkční instalaci pythonu, protože vlastní stahování torrentů je realizováno pomocí stroje bittornado ve verzi právě pro python/php. Samotná instalace pak zpravidla spočívá v instalaci (nakopírování) do prostředí webového serveru a propojení s databází MySQL nebo PostgreSQL. První přihlášení - uživatelské jméno a heslo, jsou libovolné a tak záleží jen na vás. Tento uživatel však získá práva administrátora webu a tak byste je neměli zapomenout.

Samotná práce s TorrentFlux je intuitivní, stačí pomocí integrovaného vyhledávače najít hledaný torrent a kliknout na něj. Ne vždy to ale funguje (pokud vyhledávač změní své charakteristiky umístění torrentu) a tak můžete torrent nahrát z URL adresy, nebo ho uploadnout na server ručně. Torrent se přidá do fronty a v dalším kroku stačí spustit stahování a vybrat stahované soubory obsažené v torrentu, tzn. nemusíte stahovat soubory všechny. Aplikace také disponuje možností zobrazit obsah informačního souboru torrentu, který bývá často přiložen.

Možnosti nastavení rychlosti uploadu/downloadu, počtu současně stahujících uživatelů a mnohé další patří mezi standardní výbavu. Je jasné, že stahování pokračuje i po zavření prohlížeče a tak je webové rozhraní jen jakýmsi backendem ke konzolovým nástrojům již zmíněného programu bittornado. Výhodou tohoto řešení je tak, že máte tento program stále na očích a vše co potřebujete je prohlížeč.

Výhodou aplikace je možnost správy/přidávání dalších uživatelů a tak můžete tento program zpřístupnit i dalším svým kamarádům. Program není počeštěn, ale svou poměrně bohatou výbavou vám to jistě vynahradí. Jmenujme ještě alespoň jednu šikovnou vlastnost, je jí integrovaná čtečka RSS, která vám zajistí, že již nezmeškáte žádný důležitý torrent.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

Certifikace může být i oceněním zdařilé práce

Petr KramnýPetr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta již 10 let. Když do ní přišel, ještě se tak tato firma ani nejmenovala. Má tedy již zkušenosti, nadhled a může práci v ní hodnotit a srovnávat.

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...


Tagy