přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Webslices na Linuxexpresu

konference Datová centra pro business

Webslices na Linuxexpresu

Společnost Microsoft přišla v Internet Exploreru 8 s několika inovacemi. Jednou z nich jsou webslices. Zdá se vám, že s linuxem to nemá nic společného?


Webslices jsou výstřižky z webové stránky, na které lze nakouknout aniž by si člověk musel zobrazit celou stránku. Hodí se třeba na předpověď počasí, vývoj kurzu a podobně. Vyznačení výstřižku na webové stránce je pro vývojáře jednoduché a použitelné i pro jiné účely. A právě tato vlastnost umožnila, aby stejnou funkcionalitu bylo možné přidat do ostatních prohlížečů.

Rozšíření pro firefox bylo hotovo dříve, než oficiálně vyšel IE8 a je možné si ho stáhnout na stránce WebChunks. Rozšíření zatím bohužel nepodporuje Firefox 3.5.

Pokud si ho nainstalujete, pak vám web linuxexpres nabídne několik výstřižků např. blogy, poslední příspěvky apod.

Webslice - blogy

Rozšíření Webchunks přidá do okna svou lištu, na které se zobrazují názvy jednotlivých výstřižků, které si uživatel zvolit. Kliknutím na název se rozbalí výstřižek (na obrázku jsou vidět rozbalené blogy).

 

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Jirka Vrba

Jirka Vrba

Někdy v minulém století vystudoval stavební fakultu, kde i posléze působil a oblíbil si UNIX. Dále se několit let živil jako programátor, posléze vedoucí vývoje webových aplikací a dnes scrum master v Seznam a.s.


  • Distribuce: Ubuntu, Centos, OpenWRT
  • Grafické prostředí: GNOME KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos