přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality

Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality

FCC

Vint Cerf, Tim Berners-Lee, Steve Wozniak a další odborníci vyzývají americký úřad FCC, aby nerušil pravidla síťové neutrality. Tvrdí, že je plán na zrušení založen na chybném pochopení Internetu.


„Otec Internetu“ Vint Cerf, „otec webu“ Tim Berners-Lee, spoluzakladatel firmy Apple Steve Wozniak spolu s dalšími zhruba dvaceti internetovými odborníky vyzývají Federální komisi pro komunikace (Federal Communications Commission, FCC), aby stáhla plány na zrušení pravidel síťové neutrality. Podle nich jsou tyto plány „založeny na chybném a fakticky nepřesném“ pochopení toho, jak funguje Internet.

„Zbrklý a technicky chybný návrh FCC na zrušení ochrany síťové neutrality bez jakékoli náhrady je bezprostřední hrozbou pro Internet, který dalo ohromnou práci vytvořit. Měl by být zastaven,“ píše se v otevřením dopisu pro zákonodárce a FCC. Návrh se bude schvalovat 14. prosince a předpokládá se, že bude schválen.

Nahoru

Příspěvky

Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality
David Kral 13. 12. 2017, 14:27:47
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím,

Nestudoval to někdo trošku víc? Nevíte zda americký úřad svým rozhodnutím ovlivní jen služby běžící v US nebo to má, nedej bože, celosvětový dopad, což by mi přišlo dost divné?

D.
Lukáš Jelínek Re: Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality
Lukáš Jelínek 13. 12. 2017, 16:01:12
Odpovědět  Odkaz 
Regulace se týkaly poskytování přístupu k Internetu, čili šlo o "poslední míli". Celosvětový dopad změna mít přímo nebude. Může ale zvýšit tlak na to, aby se síťová neutralita zrušila i v jiných státech, kde je v tuto chvíli zavedena (tedy ona v úplně čisté podobě není asi vůbec nikde, jde spíš o celkovou strategii toho kterého státu nebo skupin států, jako je EU).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS