přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality

Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality

FCC

Vint Cerf, Tim Berners-Lee, Steve Wozniak a další odborníci vyzývají americký úřad FCC, aby nerušil pravidla síťové neutrality. Tvrdí, že je plán na zrušení založen na chybném pochopení Internetu.


„Otec Internetu“ Vint Cerf, „otec webu“ Tim Berners-Lee, spoluzakladatel firmy Apple Steve Wozniak spolu s dalšími zhruba dvaceti internetovými odborníky vyzývají Federální komisi pro komunikace (Federal Communications Commission, FCC), aby stáhla plány na zrušení pravidel síťové neutrality. Podle nich jsou tyto plány „založeny na chybném a fakticky nepřesném“ pochopení toho, jak funguje Internet.

„Zbrklý a technicky chybný návrh FCC na zrušení ochrany síťové neutrality bez jakékoli náhrady je bezprostřední hrozbou pro Internet, který dalo ohromnou práci vytvořit. Měl by být zastaven,“ píše se v otevřením dopisu pro zákonodárce a FCC. Návrh se bude schvalovat 14. prosince a předpokládá se, že bude schválen.

Nahoru

Příspěvky

Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality
David Kral 13. 12. 2017, 14:27:47
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím,

Nestudoval to někdo trošku víc? Nevíte zda americký úřad svým rozhodnutím ovlivní jen služby běžící v US nebo to má, nedej bože, celosvětový dopad, což by mi přišlo dost divné?

D.
Lukáš Jelínek Re: Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality
Lukáš Jelínek 13. 12. 2017, 16:01:12
Odpovědět  Odkaz 
Regulace se týkaly poskytování přístupu k Internetu, čili šlo o "poslední míli". Celosvětový dopad změna mít přímo nebude. Může ale zvýšit tlak na to, aby se síťová neutralita zrušila i v jiných státech, kde je v tuto chvíli zavedena (tedy ona v úplně čisté podobě není asi vůbec nikde, jde spíš o celkovou strategii toho kterého státu nebo skupin států, jako je EU).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Jak ovládnout kamery v chytrém městě? Přihlaste se na webinář 24. června

MilestoneMěsta se plní dohledovými kamerami. Jen v Praze jich bylo dle údajů z roku 2019 něco přes 2 800. Instalují se za účelem zajištění bezpečnosti občanů, plynulosti dopravy i jako senzory, které pomáhají monitorovat životní prostředí.

Pokračování ...Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »