přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality

Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality

FCC

Vint Cerf, Tim Berners-Lee, Steve Wozniak a další odborníci vyzývají americký úřad FCC, aby nerušil pravidla síťové neutrality. Tvrdí, že je plán na zrušení založen na chybném pochopení Internetu.


„Otec Internetu“ Vint Cerf, „otec webu“ Tim Berners-Lee, spoluzakladatel firmy Apple Steve Wozniak spolu s dalšími zhruba dvaceti internetovými odborníky vyzývají Federální komisi pro komunikace (Federal Communications Commission, FCC), aby stáhla plány na zrušení pravidel síťové neutrality. Podle nich jsou tyto plány „založeny na chybném a fakticky nepřesném“ pochopení toho, jak funguje Internet.

„Zbrklý a technicky chybný návrh FCC na zrušení ochrany síťové neutrality bez jakékoli náhrady je bezprostřední hrozbou pro Internet, který dalo ohromnou práci vytvořit. Měl by být zastaven,“ píše se v otevřením dopisu pro zákonodárce a FCC. Návrh se bude schvalovat 14. prosince a předpokládá se, že bude schválen.

Nahoru

Příspěvky

Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality
David Kral 13. 12. 2017, 14:27:47
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím,

Nestudoval to někdo trošku víc? Nevíte zda americký úřad svým rozhodnutím ovlivní jen služby běžící v US nebo to má, nedej bože, celosvětový dopad, což by mi přišlo dost divné?

D.
Lukáš Jelínek Re: Cerf, Berners-Lee, Wozniak a další vyzývají k zachování síťové neutrality
Lukáš Jelínek 13. 12. 2017, 16:01:12
Odpovědět  Odkaz 
Regulace se týkaly poskytování přístupu k Internetu, čili šlo o "poslední míli". Celosvětový dopad změna mít přímo nebude. Může ale zvýšit tlak na to, aby se síťová neutralita zrušila i v jiných státech, kde je v tuto chvíli zavedena (tedy ona v úplně čisté podobě není asi vůbec nikde, jde spíš o celkovou strategii toho kterého státu nebo skupin států, jako je EU).

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...