přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak rozdělit zvukovou nahrávku na více částí

Jak rozdělit zvukovou nahrávku na více částí

audacity.png

Třeba se vám někdy stalo, že jste potřebovali rozdělit dlouhou nahrávku na několik částí, větu na jednotlivá slova nebo záznam koncertu na skladby. V těchto a dalších případech se vám bude hodit program Audacity, který to provede téměř audomaticky.


1.

Nejprve musíte jednotlivé části nahrávky označit. Klikněte na místo, kde se má nahrávka rozdělit a z nabídky Stopy-Vložit popisku k výběru popisek vložte. Vložením popisku vznikne další stopa s názvem Popisová stopa a v ní budou popisky umístěny. Popisek je vhodné nějak pojmenovat, protože je tento text možno později použít k pojmenování vytvořeného souboru.

Popisky výběru můžete také vkládat pomocí zkratkové klávesy [Ctrl+B].

Obrázek:  1.jpg

Vložení popisku k nahrávce

2.

Výše uvedený postup opakujte, až označíte všechna místa, kde si nahrávku přejete rozdělit.

Obrázek:  2.jpg

Označení všech míst pro rozdělení nahrávky

3.

Tento postup je možno ještě zjednodušit pomocí automatického rozmístění popisků. Pokud byste tedy nechtěli popisky umisťovat ručně, můžete zvolit nabídku Analyzovat-Silence Finder (Vyhledávač ticha). Zde se nastavuje maximální hlasitost zvuku, která bude označena jako ticho (výchozí hodnota 26dB). Minimální délka trvání ticha v sekundách a umístění popisky před koncem zjištěné mezery ticha opět v sekundách.

Obrázek:  3.jpg

Automatický vyhledávač ticha

4.

Výsledek automatického označení jednotlivých míst nahrávky tak může vypadat jako na následujícím obrázku. Vložené popisky můžete přejmenovat.

Obrázek:  4.jpg

Výsledek automatického označení míst pro rozdělení nahrávky

5.

Posledním krokem je export nahrávky. To provedete v nabídce Soubor-Exportovat více souborů. Výchozí hodnoty by měly vašim potřebám vyhovovat, a tak stačí vybrat formát exportu (např. OGG Vorbis) a adresář, do kterého se soubory uloží. Pro pojmenování vzniklých souborů můžete použít text umístěný jako popisek a také zvážit, zda chcete exportovat Zvuková data před první popiskou.

Pokud exportujete záznam zcela od začátku, první popisku na úplný začátek nahrávky umisťovat nemusíte. Při exportu můžete zvolit, zda exportovat i část před první umístěnou popiskou.

Obrázek:  5.jpg

Vícenásobný export souborů

Nahoru

Odkazy

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linux



Public Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...



Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »