přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

ZyXEL NAS326: za málo peněz hodně muziky

ZyXEL_NAS326.png

Máme tu opět NAS se systémem založeným na linuxovém jádře. Slibuje opravdu hodně funkcí. Jak se uvádí do provozu a co nás s ním čeká v praxi?


 

Autorské právo pro běžné uživatele (6): zaměstnanecká, školní a další díla

paragraf100.png

Autorská díla často vznikají během práce ve firmách a organizacích, ale například také během školní výuky. Platí pro ně poněkud specifické podmínky.


 

Výkonnost open source aplikací

vykonnost_aplikaci.png

Knihy z edice CZ.NIC mě jako čtenáře oslovují často a jinak tomu nebylo ani u titulu Výkonnost open source aplikací. Kniha s podtitulem Rychlost, přesnost a trocha štěstí, kterou z různých článků editoval Tavish Armstrong, poskytuje náhled do zcela odlišných oblastí vývoje softwaru z různých úhlů. A vše začíná pěkně zostra.


 

Programovanie v jazyku C++: Cykly (1)

cplusplus.png

Tento článok započne mini seriál o cykloch v C++. Neminie vás ľahký úvod do cyklov a prvé zoznámenie sa s cyklom for.


 

OwnCloud na Raspberry Pi – aplikace

owncloud.png

OwnCloud je mnohem víc, než pouhé cloudové úložiště. Jeho silnou stránkou je rovněž výborná rozšiřitelnost o velké množství aplikací. Podívejme se na některé z nich.


 

LinuxDays 2016 + tipy a triky pro Turris Omnia

linuxdays2016_100.png

Michal Hrušecký hovořil na konferenci LinuxDays o tom, k čemu a jak lze využít router Turris Omnia, který zrovna v těchto dnech putuje ke svým novým majitelům. V tomto článku se dozvíte něco i o konferenci LinuxDays jako takové.


 

Synchronizace dat pomocí Lsyncd

synchronizace100.jpg

K synchronizaci dat se v Linuxu tradičně používá rsync. Někdy ale není tím nejlepším nástrojem a je vhodnější sáhnout po něčem jiném. Lsyncd synchronizuje data přímo na základě jejich změn.


 

jQuery (30) – záložky a panely

jquery.png

Z hlediska využití se minule popisované harmonice podobají panely ovládané záložkami, s nimiž se setkáváme ještě o dost častěji než s harmonikou. Pojďme se na ně podívat.


 

Veřejná správa 09/2016: Linux na IBM System z, za veřejné prostředky svobodný software, vizualizace pohybu cestujících v metru

opensource_verejna_sprava02_100.png

Nizozemský daňový úřad chce provozovat Linux na mainframech IBM System z. Europoslankyně Julia Reda říká, že software vyvinutý za veřejné prostředky musí být svobodný. Vědec z UCL vytvořil vizualizaci pohybu cestujících v londýnském metru.


 

Programovanie v jazyku C++: Reťazce

cplusplus.png

Článok je primárne o dvoch štýlov deklarácii reťazcov. Čakajte i jednú ukážku s poľom.


 

GNOME 3.22: Flatpak přichází na scénu

gnome.png

Hlavním tématem nového vydání GNOME je bezesporu Flatpak, který se snaží radikálně změnit způsob, jakým jsou desktopové aplikace pro Linux distribuovány a provozovány. Nicméně nové GNOME přináší i celou řadu méně radikálních novinek, pojďme se na ně podívat.


 

Okular: univerzální prohlížeč (nejen) pro KDE

okular_logo100.png

V desktopovém prostředí KDE je k dispozici program Okular, s nímž lze prohlížet širokou škálu různých souborů. Využijete ho ale i v jiných prostředích.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz