přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Rozhovor: David Šmíd a Unity Linux

Unity Linux

S Davidem Šmídem jsme si nedávno povídali o PCLinuxOS, dnes se podílí na vývoji metadistribuce Unity Linux. Co nám o nové distribuci prozradí?


 

Tři čtvrtiny kódu Linuxu píší profesionálové

dvatydny.gif

Jamendo se dostalo do úzkých, 75 % kódu Linuxu je psáno profesionály, linuxový pracovní trh vzrostl o 80 %, Microsoft: Linux na mobilech propadne, OpenStreetMaps pomáhají Haiti, Zimbra odkoupena společností VMware, BAE Systems si vybralo MontaVista Linux, VLMC a OpenShot: nové open source editory videa, Pardus 2009.1, Mandriva InstantOn.


 

X-Plane 9: Startujeme

xplane9.png

V pokračování recenze simulátoru X-Plane 9 se konečně vhrneme na samotné létání. Naučíte se klasický prvek výuky pilotáže: zjednodušený okruh letiště - vzduch - letiště, který si můžete vyzkoušet i v demu.


 

Správa linuxového serveru: Softwarový RAID prakticky (pokračování)

debain_notext.png

V tomto díle se podíváme na růst pole, řešení krizových situací, write-intent bitmap, scrubbing diskového pole, monitorování a bootování z pole.


 

Mcabber: IM klient pre konzolu zvladajúci nielen Jabber

mcabber.png

Mcabber je pokročilý klient pre protokol Jabberu, ktorý beží v konzole a je ešte vždy aktívne vyvíjaný. Ovláda sa pomocou textových príkazov, ktoré môžete dopĺňať pomocou tabulátora. Umožňuje definovať vlastné skratky pre často používané príkazy. Komunikáciu zaznamenáva do textového súboru. Pomocou Mcabbera sa môžu užívatelia pripájať aj na servery ICQ, AIM, MSN a pod.


 

Co je to RSS kanál a jak jej využít?

rss.gif

I když RSS kanály dnes doslova hýbou webem, ne každý je používá. Na jednu stranu to není na škodu a ono kouzlo hledání novinek na svém oblíbeném webu má také něco do sebe, na stranu druhou vám však čtečka RSS kanálů tuto činnost usnadní a tak se vám již nestane, že byste něco důležitého přehlédli. Jak se RSS používá, na to se podíváme právě v tomto článku.


 

QCM, s.r.o. hledá programátora a webdesignera do Brna

Chtěli byste se stát členy týmu v perspektivní, stále se rozvíjející společnosti? Jste schopným programátorem či webdesignérem? Přijďte mezi nás. Nabízíme vám práci v mladém kolektivu a spolupráci na prestižních projektech pro významné zákazníky.


 

Záložní server Synology s linuxovým srdcem

nas_synology.jpg

Zálohovat. Zálohovat. Zálohovat. Ti, co už zažili selhání disků a ztrátu fotek, hudby, týdnů práce nebo třeba skoro hotové diplomky, chápou, co to znamená. Můžete pálit soubory na stohy DVD, ukládat je na všude možně rozeseté disky, svěřovat je webovým službám, nebo si pořídit speciální záložní server.


 

X-Plane 9: Létání v oblacích

xplane9.png

X-Plane je špičkovým komerčním leteckým simulátorem fungujícím na všech hlavních operačních systémech včetně Linuxu. Je často srovnáván s nekorunovaným králem leteckých simulátorů (MS Flight Simulator), ale mnozí příznivci jako krále označují právě X-Plane pro velmi propracovaný fyzikální model a kvalitní modely letadel. Následující článek je něco mezi recenzí a návodem na to, jak létat (nejen ve hře X-Plane).


 

Zoner Photo Studio: Alternativy pro Linux

zps.png

Program Zoner Photo Studio není třeba dlouho představovat. Jde o vyspělý správce fotografií s mnoha rozšiřujícími funkcemi. Uživatel s jeho pomocí dokáže zvládnout celý proces práce s fotografiemi, počínaje načtením RAW souborů, přes jejich zařazení do digitálního archivu, následnou editaci, až po výsledný export na internet, DVD prezentaci nebo tisk. Podíváme se na linuxové alternativy, které ZPS dokáží úspěšně nahradit.


 

Správa identit v Thunderbirdu: Více adres u jednoho účtu

tb.gif

Představte si situaci, že máte více e-mailových účtů a necháváte si v Thunderbirdu posílat všechny zprávy do jedné složky. Například firemní a soukromou. Nechcete přepínat mezi více poštovními účty a hlídat každý jednotlivě. Pomůže vám správa identit.


 

Správa linuxového serveru: Softwarový RAID prakticky

debain_notext.png

Co je to RAID, jaké jsou jeho typy a pro který byste se měli rozhodnout, jste se již dozvěděli v minulých dílech. Nyní se na něj podíváme z praktického hlediska. Vytváření nového a modifikace stávajícího pole pro vás bude hračkou.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz