přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dva týdny s Linuxem

EDU Trainings IT školení

Dva týdny s Linuxem

Každých čtrnáct dní vám přinášíme ty nejdůležitější novinky ze světa Linuxu. Přebírá je od nás portál Živě.cz, kde vycházejí ve stejnou dobu a zařadily se mezi trvale oblíbený obsah.


Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Vyšla dlouho očekávaná OpenMandriva Lx2013.0. Mozilla Foundation v loňském roce měla příjmy přes 300 milionů dolarů. Podle vývojáře Ubuntu není Linux Mint bezpečný. Ve Francii se rozpoutala debata o tom, jestli elektronické knihy s DRM jsou, nebo nejsou knihy.


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Jak vypadal rok se Steamem pro Linux? Ubuntu se smí kritizovat, dokonce při tom můžeme použít jeho jméno a logo. Xfce možná zakotví v Debianu jako výchozí grafické prostředí. Německé úřady dostaly posvěcení k používání pěti opensource CMS.


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Ubuntu je velký bratr, alespoň podle Rakušanů. Již tento víkend se bude konat brněnská konference LinuxAlt, nezapomeňte přijít. Jak to vypadá s linuxovými distribucemi na serveru? A stručně si představíme méně známé „taky Ubuntu“.


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Vyšel Cinnamon 2.0, už je z něj plnohodnotné pracovní prostředí. Francouzští četníci šetří díky otevřenému softwaru. V Itálii také přecházejí na otevřený software, konkrétně na kancelářské balíky OpenOffice (oblast Emilia-Romagna) a LibreOffice (provincie Macerata).


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

SteamOS, linuxová distribuce pro hraní her od Valve. Fedora oslavila desáté narozeniny. Děčín otvírá svá data jako druhé město v Česku. A případová studie o nasazení open source ve dvou britských školách.


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Kdo vlastně vytváří linuxové jádro? Pokračující emancipace Kubuntu. Konference LinuxDays je za dveřmi a už má program. V Mnichově rozdávají 2000 CD s Ubuntu. A představíme si Linux From Scratch, distribuci, kterou asi nebudete chtít vyzkoušet.


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Linux slaví 22 let. Máte možnost vybrat přednášky pro konferenci LinuxDays. Francouzská ministerstva používají otevřený software. Nový Zéland odmítl softwarové patenty. A iHNed zveřejňuje vizualizace dat pod otevřenou licencí.


 

32 milionů na Ubuntu Edge komunita nevybrala, čeká se investor

dvatydny.gif

Debian slaví dvacet let. Stáhněte si open-source nábytek. Ubuntu Edge míří do cíle s mnoha možnostmi vyústění. Toskánská agentura pro životní prostředí staví na open-source. A představíme si gNewSense, zcela svobodnou linuxovou distribuci. 


 

Linuxové systémy dominují světovým superpočítačům

dvatydny.gif

Jak si vede Ubuntu Edge na Indiegogo. Top500 slaví 20 let a Linux kraluje na superpočítačích. Free Software Foundation shání peníze pro vývojáře svobodného Androidu a její evropská pobočka brání svobodný software proti pomluvám Microsoftu. A představíme si Skolelinux, Debian pro školy. 


 

Praotec Slackware slaví dvacetiny

dvatydny.gif

Vývojáři Razor a LXDE spojí své síly. GitHub usnadní volbu otevřených licencí. Nejstarší aktivně vyvíjená linuxová distribuce slaví 20 let. Finská obec Lemi používá opensource již od roku 2003. A Opava ukazuje možnou budoucnost otevřených dat v Česku. 


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz