přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Grafika

Grafika

Open-source alternativy Adobe Flashe: Jednoduchá flashová střílečka v SWFMILL a MTASC

flash.png

Kombinace nástrojů SWFMILL a MTASC vytváří skutečně silný nástroj, se kterým už lze vytvářet náročnější aplikace, jako jsou například flashové hry. Nevadí přitom, že se jedná o otevřené nástroje. Naopak. Náročné projekty totiž vyžadují práci ve skupině - jeden navrhuje grafiku, druhý programuje. A proč by programátor nutně potřeboval kupovat IDE od Adobe, když mu k vytvoření programu stačí obyčejný editor, kód zkompiluje přes MTASC a sadu knihoven si vytvoří v SWFMILL? Pojďme se tedy podívat, jak se taková otevřená flashovka dělá.


 

Leonardo - vektorový editor pro 21. století

Nabídku vektorových nástrojů chce obohatit program Leonardo. Odlišit od ostatních se chce spojením s webovými technologiemi, skriptováním a snadnější použitelností.


 

Jak na vytvoření vodní hladiny v GIMPu

gimp.png

Vodní odraz hradů, zámků, lesní zvěře, to vše vypadá na fotografii velice efektně. Co když se ale zrovna takový moment nenabízí? Není moc složité vodní hladinu do fotografie přidat a zvýšit tak její kouzlo. Puristé mohou namítat, ale taková vlastní fotografie s fiktivní vodní hladinou na sebe upoutá nejeden pohled.


 

Open-source alternativy Adobe Flashe: Jednoduché bannery v SWFTOOLS

flash.png

Použití Flashe na webových stránkách má řadu výhod. Díky němu můžeme mít kontrolu nad grafickým vzhledem webové aplikace nebo můžeme do webu vkládat různé interaktivní prvky a animace. Velice důležitou oblastí je i tvorba různých flashových her. Je zbytečné Flash zatracovat. Spíše si projděme různé otevřené alternativy, díky kterým můžeme svobodně vyvíjet interaktivní a vyšperkované aplikace, a nebýt přitom svazováni balíkem od firmy Adobe.


 

Efektní nadpisy pomocí GIMPu – neonová záře

gimp.png

Chtěli byste zkrášlit svůj dokument, web nebo jinou grafiku líbivým nadpisem? V tomto GIMPtoriálu se dozvíte, jak na to. Nejprve něco jednoduššího s neonovou září, následně složitější nadpis s kovovou rytinou.


 

Kresba a fotografia v Linuxe v historickom obraze

grafika.png

Ľudia odjakživa kreslili a z kresieb vzniklo i písmo. Grafické nástroje, či už pre tvorbu alebo úpravu obrázkov, dnes používajú aj tí najmenej skúsení užívatelia – naše deti. Potom nasledujú tí skúsenejší a napokon profesionáli. V tomto článku uvedieme najlepšie voľne použiteľné grafické nástroje pre Linux – predovšetkým tie najstaršie spolu s uvedením základného historického prehľadu softvérového štetca a palety.


 

Open-source alternativy Adobe Flashe

flash.png

Je zbytečné Flash zatracovat. Spíše si projděme různé otevřené alternativy, díky kterým můžeme svobodně vyvíjet interaktivní a vyšperkované aplikace a nebýt přitom svazováni balíkem od firmy Adobe.


 

OpenMovie Project

blender.png

Drvivá väčšina programov, ktoré pod Linuxom používam, sú open source a zadarmo k dispozícii. Ako ale vyvíjať takýto program a neprísť pri tom na mizinu? A ak sa náhodou stane, že peniaze na vývoj projektu sú, kam ich investovať? V Blender Foundation tento problém vyriešili dosť netradične. Najali najlepších umelcov, ktorí používajú Blender a dali im za úlohu urobiť film.


 

Scribus: Optimalizácia optického rozloženia textu a vkladanie internetových odkazov

scribus.jpg

Pri sadzbe textu do bloku dochádza k nerovnomerným medzislovným medzerám. Ukážeme si, ako toto dokážete eliminovať, aby bol text opticky rozložený optimálnejšie, čím dokážete jednoducho odstraňovať aj siroty či vdovy. V krátkom návode vám ukážeme jednoduchý postup, ako do PDF dokumentu vložiť internetové odkazy.


 

Hrátky s GIMPem aneb vytvoření vlastní tapety na plochu

gimp.png

Kdo si hraje – nezlobí. Pokud navíc spojíme hrátky s GIMPem, může vzniknout něco užitečného, jako je tapeta na plochu nebo domovskou obrazovku mobilního telefonu a překvapit tak třeba naše blízké vlastním výtvorem. Tentokrát si tedy ukážeme, jak jednoduše vytvořit v GIMPu pomocí štětce a trochy představivosti povedené tapety.


 
‹‹   Předchozí   3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz