přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Programování

Programování

Doporučujeme: Klasikou našeho portálu je Seriál o BASHi. Jsme rádi, že ho využijete také vy.

Dále doporučujeme seriály (rubrika Seriály je bohatá ;-)), které vám mohou pomoci se základní orientací v problematice:

Grafické komponenty v Ruby

GTK.jpg

Pojďme se nyní v následujících seriálu podívat na programování grafických aplikací, tzn. aplikací určených právě pro desktopové prostředí. Volba přitom padla na kombinaci Ruby a grafických komponent GTK. Pamatujte však, že možností je mnohem víc.


 

Naučte se Ruby

ruby.jpg

V seriálu se věnujeme programovacímu jazyku Ruby. Cílem není udělat z vás hotové programátory, ani rozšířit vaši sbírku zářezů na opasku udávající, kolik programovacích jazyků znáte. Články jsou jednoduše určeny pro začínající programátory, ať už se tím budou později zabývat na profesionální či amatérské úrovni. Seriál mohou použít také učitelé na všech typech škol k rozšíření znalostí jim svěřených studentů - ať už jako hlavní či vedlejší programovací jazyk.


 

Programovací jazyky

Lukáš Faltýnek zmapoval historii, vývoj a současnost několika programovacích jazyků. Dozvíte se, jak vznikl nejen jazyk, ale také jeho název, k čemu byl původně určen a jestli se ještě používá nebo vyvíjí.


 

Webové aplikace v Pythonu

Python je objektově orientovaný dynamicky silně typový jazyk s velmi příznivou křivkou učení, dobrou přenositelností a přehlednou syntaxí. Rychle se ho nejen naučíte, ale hlavně v něm programátor pracuje efektivně – ne nadarmo je Python přezdíván jako „lépe čitelný Perl“. V následujícím několikadílném článku se chci věnovat právě webovému programování v Pythonu.


 

Tulip - brazilský tulipán

Tulip je IDE pro vytváření PHP skriptů. Je sám napsán v PHP, používá grafické rozhraní GTK. Původem z Brazílie, je určen pro skupiny programátorů pracujících společně na jednom či více projektech.


 

Vývoj jádra

moduly.jpg

Pokud vás zajímá, jak se programuje pro jádro, tedy Linux samotný, určitě vás zaujme náročný seriál. Připravil jej Lukáš Jelínek a rozhodně se nejedná o lehké nedělní čtení. O to zajímavější ale problematika je - málokde najdete tak podrobné a kvalifikované informace na jednom místě.


 

IntelliJ IDEA 5.0

Lukáš Zapletal představuje krále mezi javovskými IDE.


 

Eclipse 3.1

Lukáš Zapletal vás seznámí s novinkami verze 3.1.


 

Maple

S programem Maple se zřejmě seznámili ti z vás, kteří studovali nebo studují přírodní vědy na některé univerzitě. Jedná se o program umožňující matematické výpočty ze snad každého matematického odvětví, které si dovedeme představit.


 

Gambas - Visual Basic pro Linux

Lukáš Faltýnek - jak již název článku napovídá, v následujících řádcích se budeme bavit o vývojovém prostředí Gambas, jehož nativním jazykem je Basic, který je svou syntaxí částečně podobný Visual Basicu do verze 6.0 od společnosti Microsoft.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz