přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE

KDE

kde.png

Pracovní prostředí, které dobývá linuxový svět ve své čtvrté generaci, ale stále je možné používat jeho starší verzi 3.5.10.  KDE obsahuje velmi mnoho programů, které využívají společné zdroje a nastavení, mají stejný vzhled a ovládání, takže tvoří jednotné pracovní prostředí.


Namátkou mezi ně patří balík programů pro správu osobní agendy Kontact, balík kancelářských aplikací KOffice, grafické nástroje jako Digikam nebo Gwenview, klíčové programy typu Kaffeine nebo Amarok a také vývojářské editory KDevelop, Kile nebo Quanta Plus.

KDE4, Mandriva Linux 2009.1KDE4, Mandriva Linux 2009.1

Píšeme o KDE

Výuka geometrie v Linuxu: DrGeo, Kig a GeoGebra

geometrie.png

Didaktické aplikace DrGeo, Kig a GeoGebra mohou usnadnit výuku základů geometrie na základních či středních školách a případně i některých předmětů vysokých škol (např. výuka perspektivy v rámci estetických oborů). Vedle výuky matematiky se tyto aplikace uplatní mimo jiné při výuce fyzikálních předmětů, kde se požaduje pochopení principů paprskové optiky, zvládnutí geometrického řešení působení několika sil na tuhé těleso a podobně.


 

Základní hry v GNOME a KDE

strelec.png

Jaké deskové hry se nacházejí ve standardních balících GNOME Games a KDE Games? Tak na to se podíváme v posledním dílu seriálu o deskových hrách v Linuxu.


 

KDE SC 4.6

kde.png

Zvykli jsme si, že každá další verze integrovaného grafického prostředí KDE (tedy dnes přesněji KDE SC) bývá plná nových funkcí a revolučních změn. Proto už asi nikdo neočekává, že by tomu mohlo být někdy jinak. A skutečně – i ve verzi 4.6 je celá spousta nových věcí.


 

QJackCtl: Ardour

jack.png

Realtimový zvukový server JACK a jeho grafická uživatelská nadstavba QJackCtl slouží převážně muzikantům a studiovým technikům. Hlavně k propojení vstupů a výstupů zvukové karty a jednotlivých programů sloužících ke zpracování zvuku, a to v reálném čase, tedy s velmi nízkou latencí v řádu milisekund. Dnes se zaměřím na program Ardour.


 

Chakra – Tak trochu jiný Arch Linux

chakra.png

Chakra Project je, jak už název tohoto článku napovídá, linuxová distribuce založená na Arch Linuxu. Její první alfaverze vznikla v listopadu 2009 a dnes po roce svého vývoje přichází s verzí označenou jako Chakra GNU/Linux 0.3 Beta 3. Že se jedná o testovací verzi, jde místy opravdu poznat, ale jinak je to jistě zajímavá distribuce.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

Nahoru

Odkazy

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz