přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Schránka v KDE Plasma: mnohem víc než copy & paste

kde.png

Se schránkou pracuje snad úplně každý uživatel počítače. Ne každý ale ví, že schránka v linuxových desktopových prostředích toho může umět mnohem víc než pouhé zkopírování a vložení.


 

Telegram: tiše sílící komunikátor

telegram_logo100.png

Zapomeňte na ICQ, Jabber, Skype, Messenger nebo WhatsApp – je tu Telegram a všichni se na něj za chvíli přesunou. Nebo ne? Co je tato komunikační služba, chlubící se otevřenými technologiemi, vlastně zač?


 

jQuery (24) – ukazatele průběhu a posuvníky v jQuery UI

jquery.png

Tento díl seriálu o jQuery bude věnován použití ukazatelů průběhu a posuvníků. Tyto widgety v běžném HTML chybějí a je potřeba si je zajistit jinak.


 

Programovanie v jazyku C++: Hlavičkové súbory

cplusplus.png

V minulom diele sme si niečo povedali o funkcii main() a ďalších zaujímavostí. Tento článok sa bude zameriavať na tematiku hlavičkových súborov, priestoru mien, komentárov a zakončíme to znakom nového riadku.


 

Programovanie v jazyku C++: Funkcia main()

cplusplus.png

V tomto článku začneme vysvetľovať základné piliere potrebné pri programovaní v jazyku C++. Predstavíme si veľmi dôležitú funkciu main() a ďalšie nutné príkazy, o ktorých by ste mali vedieť.


 

Vault – spravujte svá tajemství

zamek_klic.png

Ať už potřebujete bezpečně ukládat přihlašovací údaje, API klíče, přístupové údaje k databázi nebo třeba tajný recept na koláč vaší babičky, hodí se mít jednotné úložiště, kde tato data bezpečně zašifrujete a znepřístupníte tak nezvaným hostům. K tomu slouží software Vault, který vám v tomto článku představím. Projdeme si i nejzákladnější operace s tímto softwarem.


 

jQuery (23) – tlačítka jQuery UI

jquery.png

Pasáž seriálu věnovaná widgetům v jQuery UI začíná tlačítky. Tato tlačítka nabízejí výrazně více možností než ta „obyčejná“, která známe z HTML.


 

Ubuntu 16.04 Xenial Xerus: Co se stihlo za dva roky vývoje?

ubuntu.png

Uteklo to jako voda a po čtyřech obyčejných vydáních distribuce Ubuntu tady máme další verzi s rozšířenou podporou. Co se změnilo, na co si dát pozor, co očekávat do budoucna?


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...