přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Ubuntu 16.04 Xenial Xerus: Co se stihlo za dva roky vývoje?

ubuntu.png

Uteklo to jako voda a po čtyřech obyčejných vydáních distribuce Ubuntu tady máme další verzi s rozšířenou podporou. Co se změnilo, na co si dát pozor, co očekávat do budoucna?


 

Programovanie v jazyku C++: Kompilovanie programov

cplusplus.png

V tomto článku sa pozrieme na dôležite body pri vytváraní zdrojových kódov a ukážeme si, ako kompilovať súbory jazyka C++. Vedieť kompilovať je základnou zručnosťou, ktorú treba vedieť pri práci s jazykom C++.


 

Grafické prostredia GNU/Linux (3/3) – ďalšia dávka prostredí

tux.png

Pod predchádzajúcou časťou zo série článkov o grafických prostrediach pre Linux sa objavilo pár komentárov s názvami prostredí, na ktoré sa v článku zabudlo. V tejto časti sa teda pozrieme ešte na ďalších šesť populárnych alebo zaujímavých prostredí.


 

Programovanie v jazyku C++: Úvod a história (2)

cplusplus.png

V tomto článku pokračujeme v rozprávaní o histórii programovacieho jazyka C++.


 

Otevřený svět OpenStreetMap

osm_logo.jpg

Lidem kolem open source a linuxové komunitě není třeba vysvětlovat pojem OpenStreetMap, ale na světě (myslím tedy v Čechách) je stále převažující procento těch, kteří mají názor: za co se neplatí, to je určitě špatné a tak tomu jednoduše nevěří. A právě pro lidi s tímto názorem mohou být následující řádky dveřmi do „otevřeného světa“.


 

Programovanie v jazyku C++: Úvod a história (1)

cplusplus.png

Tento článok bude prvým dielom seriálu o programovacom jazyku C++. Dnes si povieme, na čo slúži programovací jazyk C++, niečo o jeho histórii a možnostiach.


 

GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software

gnome3.png

Vybrat komponentu GNOME, která ve vydání 3.20 dostala nejvíc vylepšení, je těžký úkol. Hodně práce se udělalo hned v několika oblastech. Největší pokrok ale asi zaznamenal správce software nazvaný jednoduše Software.


 

Grafické prostredia GNU/Linux (2/3) – WM & DE

tux.png

V tejto časti trojčlánku o grafických prostrediach GNU/Linux sa budeme venovať správcom okien a komplexným desktopovým prostrediam. Presnejšie si spomenieme napríklad niečo o i3, Openbox, Xfce, Cinammon, GNOME či KDE Plasma 5.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz