přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


jQuery (12) – komunikace se serverem

jquery.png

Komunikace se serverem patří ve webových aplikacích mezi velmi časté činnosti. Na těchto funkcích si lze navíc ukázat další způsob nastavování obsluhy událostí v jQuery.


 

Sublime Text 3 – lehké a přesto funkcemi nabité IDE

sublime_text_ilustr.jpg

Osobně při vývoji využívám mnoho různých programovacích jazyků, stejně tak i různé pomocné nástroje – například GIT. Mnohdy sáhnu po FTP, protože chci vyzkoušet na webovém hostingu úpravy v aplikaci. A co kdyby tohle všechno umělo jediné IDE a přitom si zachovávalo lehkost a jednoduchost?


 

Antergos – když spojíte rychlost a styl

antergos_logo.png

Arch Linux je skvělý, když přijde řeč na rychlost – celá distribuce je navržená pro maximální jednoduchost (ve smyslu kódu) a výkon. Bohužel ale musíte mít dost zkušeností, abyste si výhod Archu užili. A právě tomu se tvůrci Antergosu rozhodli učinit přítrž.


 

Fedora 22 – co se stihlo za 6 měsíců?

fedora.png

V úterý 26. května vyšla nová verze Fedory. Jak se povedla a co od ní očekávat? Oproti předchozímu vydání z prosince minulého roku, které se připravovalo více než 12 měsíců, vyšla Fedora 22 pouze po 6 měsících. Vývojáři tedy měli mnohem méně času na práci na nových funkcích. Naštěstí se to na jejich počtu a důležitosti nijak nepodepsalo, možná právě naopak.


 

Komunikujeme a ukládáme data bezpečně s PGP/GPG (2) – generování a import/export klíčů

zamek.png

Po minulém úvodu do problematiky je tady první praktická část. Podíváme se na to základní, tedy na nástroje GPG spouštěné z příkazové řádky, a to konkrétně na práci s klíči.


 

Geeqie: reinkarnace starého známého prohlížeče

geeqie_logo_100.png

Možná si vzpomenete na prohlížeč GQview, který na svou dobu uměl opravdu hodně a byl snadno ovladatelný. Jeho vývoj sice dávno skončil, ale jeho filosofie již delší dobu žije v podobě programu Geeqie. Je to sice poněkud nemoderně působící program, ale jeho funkční možnosti jsou rozsáhlé.


 

Python 3 (4): výnimky a podmienky

python.png

Výnimky a podmienky nám umožňujú zabraňovať chybám a usmerňujú správny beh programu. Ukážeme si, ako predísť spadnutiu programu na chybe, vyhnúť sa nechceným výsledkom alebo rozhodnúť o pokračovaní behu programu.


 

jQuery (11) – další práce s událostmi

jquery.png

Po minulém úvodu do obsluhy událostí je tady pokračování. Podíváme se na záležitosti okolo probublávání událostí, delegace obsluhy a na další speciality.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station