přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Inzerce

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


phpBB 3.1: pozdě, ale přece!

phpBB

Po více než osmi letech vyšla konečně další velká verze tohoto systému pro správu diskuzních fór. Je zvláštní, že vývoj trval tak dlouho a že si phpBB udrželo podíl v tak dynamickém odvětví, jako je web. Co je tedy nového? A jak probíhá aktualizace?


 

Třicet dní s … (Debian 8 Jessie)

debain_notext.png

V dnešním díle našeho seriálu se podíváme na jednu z nejstarších a nejznámějších linuxových distribucí. A aby to bylo ještě zajímavější, bude se jednat o teprve připravované vydání, díky kterému se do distribuce jako výchozí prostředí vrací GNOME 3.


 

Jak dopadla optimalizace Wine?

linvswin.png

V prvním díle jsem teoreticky popsal tři způsoby, jak je možné dosáhnout vyšších FPS. Nyní se dostávám přímo k porovnání výkonu několika konfigurací Wine na svobodném ovladači RadeonSI, proprietárním fglrx a pak také běhu na Windows 8.1. Jak to celé dopadlo?


 

OpenMediaVault: váš domácí datový trezor

disk.png

Pořizujete si síťové datové úložiště pro domácnost nebo malou firmu či organizaci. Můžete si koupit něco kompletně připraveného, zvolit si hardware a nainstalovat klasickou linuxovou distribuci… nebo se rozhodnout pro specializované řešení. OpenMediaVault právě takovým řešením je.


 

Historie linuxových distribucí - Debian

debian.png

V tomto seriálu se postupně podíváme na vývoj některých nejznámějších linuxových distribucí. Tento první díl bude zaměřen především na distribuci Debian, a to hlavně kvůli nadcházející verzi 8.0. Nejprve si ale stručně shrňme, proč vlastně linuxové distribuce začaly vznikat. 


 

OpenSUSE 13.2: verze pro zájemce o nové technologie

openSUSE_logo.png

Tvůrci linuxové distribuce openSUSE lákají u verze 13.2 na několik zajímavých novinek a výchozí nasazení souborového systému Btrfs. Co dokáže tato verze uživatelům doopravdy nabídnout?


 

2+1 způsob, jak dosáhnout vyšší FPS ve Wine – část první

linvswin.png

Každý z vás určitě zná aplikační vrstvu Wine, která slouží ke spouštění softwaru určeného pro Windows v Linuxu, případně Mac OS X. Kromě spouštění aplikací se Wine dá použít i ke hraní her a to je také téma tohoto článku. Ve výchozím nastavení totiž použití Wine oproti hraní přímo na Windows znamená velké výkonnostní ztráty. Jak dostat FPS nad úroveň Windows?


 

Seznamte se s Manjaro Linuxem

manjaro.png

Není to tak dávno, co jsem na svém starším počítači potřeboval nainstalovat jiný operační systém, protože mi moje stávající distribuce postupně přestávala vyhovovat. Neměl jsem co ztratit a tak jsem zkoušel mnoho různých distribucí. Nakonec mě nejvíce oslovila distribuce Manjaro Linux.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog