přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

POINT.X (2018-19)

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


QLandkarte GT: plánujte a zaznamenávejte své výlety

QLandkarte_GT-cyklo_1.png

Papírové mapy jsou na ústupu a nastupují ty digitální, nedílně spojené se sledováním polohy pomocí GPS a s možností využívat různé zajímavé funkce jak při plánování trasy cesty, tak i následně po návratu. Program QLandkarte GT vám v tom může významně pomoci.


 

Red Hat Enterprise Linux 7

redhat_1.png

Před pár dny vyšla nová verze legendární linuxové distribuce Red Hat Enterprise Linux 7. Tento produkt cílí zejména do podnikového a serverového trhu. Co nového oproti předchozí verzi přináší?


 

Far Manager: dvoupanelový správce souborů s širokými možnostmi

Far_Manager_icon.png

Dvoupanelové programy pro správu souboru ještě zdaleka neřekly své poslední slovo. Far Manager je svobodný správce se širokou škálou funkcí, kterou lze dále rozšiřovat prostřednictvím doplňků.


 

CrunchBang 11 – používame aplikácie pre terminál

crunchbang.jpg

Poslednú časť seriálu o odľahčenej distribúcií Linuxu, CrunchBangu, venujem práci v odľahčenom terminálovom prostredí, resp. v aplikáciách určených pre terminál. 


 

Ubuntu bez hranic

ubuntu.png

Linuxových distribucí je opravdu velké množství, ale jen několik z nich se může chlubit profesionální podporou a tím, že na jejím základě vznikají stále nové a nové systémy. Ubuntu je jednou z těch slavnějších a velkých distribucí, o které už slyšel určitě každý, kdo alespoň trošičku přišel do styku s Linuxem. A právě proto, že o této distribuci již bylo napsáno hodně odborného, pojďme se dnes podívat na ubuntí svět trochu jiným pohledem.


 

LXQt: Má další lehké prostředí šanci?

LXQt.png

Začátkem května vyšla první beta verze prostředí LXQt. Co oproti svému předchůdci a jiným lehkým prostředím přináší? Co je ještě potřeba dodělat?


 

XnRetro – retrospektiva v retro-stylu

XnRetro_ukazka.jpg

Řada lidí by tento fenomén byla schopna považovat za jakousi úchylku. Řeč je o pojmu obecně známém jako retrospektiva neboli pohled zpět do minulosti. Z tohoto vychází i tzv. retro-styl, kdy se lidé snaží v určité oblasti lidského života k návratu tím, že sebe či své prostředí stylizují do té podoby, v jaké byla v době, do které se snaží alespoň domněle vrátit.


 

Q4OS místo Windows XP, ale...

Q4OS_100_1.png

S ukončením podpory Windows XP se na trhu operačních systémů uvolnilo velké místo. A právě toto místo se snaží zaplnit určité linuxové distribuce. Na některé jejich vývojáři a provozovatelé jen upozorňují, a jiné vznikají zcela nové, primárně zaměřené na tento segment trhu.


 

Nahoru

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog