přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Seznamte se s Manjaro Linuxem

manjaro.png

Není to tak dávno, co jsem na svém starším počítači potřeboval nainstalovat jiný operační systém, protože mi moje stávající distribuce postupně přestávala vyhovovat. Neměl jsem co ztratit a tak jsem zkoušel mnoho různých distribucí. Nakonec mě nejvíce oslovila distribuce Manjaro Linux.


 

Evo/Lution, alebo ako na jednoduchú inštaláciu Archu

evo_lution_logo.png

Inštalácia Arch Linuxu môže byť pre menej skúsených linuxákov celkom zložitá. Existujú však rôzne spôsoby, ako všelijaké skripty, ktoré inštaláciu Archu zjednodušujú. Jedným z takýchto skriptov je aj Lution-AIS, distribuovaný ako celok v podobe live inštalačného CD Evo/Lution.


 

Wiki není jen Wikipedie

Wikipedia_logo100.png

Wiki neznamená jen slavnou encyklopedii Wikipedie. Existuje nespočet jiných propracovaných wiki webů nabitých hodnotnými informacemi. Dokonce i skupiny nadšenců, obce, soukromí badatelé a jiní zájemci si softwarem MediaWiki a DokuWiki snadno zřídí zájmové weby, které půjdou díky wiki principům lehce rozšiřovat. 


 

Nudné Ubuntu 14.10

ubuntu.png

Dnes vychází nová verze distribuce Ubuntu. Novinek je poskrovnu a většinou jde jen o aktualizace komponentů „pod kapotou“. Vyplatí se upgradovat, nebo raději setrvat s odladěnou verzí s dlouhodobou podporou? A co novinky v derivátech?


 

Třicet dní s… (PCLinuxOS MATE)

pclos.png

Distribuce PCLOS není na našem webu žádným nováčkem. Dnes se však podíváme na její nejčerstvější vydání čistě s prostředím MATE. Jak tato sestava nahradí již zastaralé vydání s GNOME 2, zjistíme společně v následujícím článku.


 

Možnosti hex-editorů a binární editace v Linuxu I. (příkazová řádka, CLI)

manman.png

V tomto dvoudílném článku bych rád nastínil možnost editace binárních souborů neboli hex-editace – a to za pomoci běžně dostupných či alternativních svobodných nástrojů v Linuxu. První díl se zaměří zejména na příkazovou řádku a s ní spojené příkazy a editory. 


 

GMP: přehrávač s vůní exotiky

Guayadeque_icon100.png

Hudebních přehrávačů pro Linux je celá řada. Některé jsou vydařené více, jiné zase méně. Ten umí to a ten zase něco jiného a najít ten, který vám bude vyhovovat nejlépe, může být někdy dost pracné. Pojďme se tedy společně na jeden méně známý podívat.


 

GNOME 3.14: Ve znamení evoluce

GNOME

Podzimní vydání GNOME nepřináší žádné převratné novinky. To ale neznamená, že uživatele zklame. Přináší totiž řadu příjemných zlepšení na všech frontách.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz