přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nová kniha sdružení CZ.NIC vás seznámí s tvorbou počítačových her

Nová kniha sdružení CZ.NIC vás seznámí s tvorbou počítačových her

Unity

Nejnovější publikací, která vyšla v rámci Edice CZ.NIC, nese název Unity a jde o průvodce pro ty, kteří by se chtěli s tímto nástrojem pro tvorbu 2D i 3D počítačových her seznámit, ale nevědí, odkud začít.


Autorem knihy je pedagog a programátor Tomáš Holan, který na konkrétním příkladu vytváření jedné hry představuje základní principy, techniky a stavební prvky, a zároveň upozorňuje na možné problémy a jejich řešení.

Elektronická verze knihy je k dispozici volně ke stažení na adrese https://knihy.nic.cz, tištěné vydání si mohou zájemci koupit u většiny knihkupců.

Kniha je vhodná pro čtenáře, kteří mají alespoň minimální povědomí o programování týkající se proměnných, objektů, dosazení, cyklů a funkcí. Výhodou je zároveň znalost jazyka C#, ve kterém se v Unity píše zdrojový kód; k porozumění příkladům ale postačí i kterýkoli jiný programovací jazyk. Využít ji pak mohou nejen zvídaví studenti středních škol a jejich profesoři, ale i ti, kteří o Unity slyšeli, ale zaplavilo je kvantum informací, návodů a tutoriálů.

„Kniha nemá formát příručky nebo učebnice a netvrdí, že čtenáře naučí vše o Unity. Její předností je něco jiného, podle mě daleko zásadnějšího. Je velmi čtivá a názorná. Vysvětluje, co je potřeba k dosažení cíle. Zájemce nestráví čas suchou teorií, aby se na konci knihy dozvěděl, že mu to možná někdy k něčemu bude. Naopak. Kniha začíná od toho, co je naším cílem, a pak teprve řeší, jak ho dosáhnout. Případně jak cíl změnit, protože v reálném světě neexistuje perfektní zadání,“ přibližuje přednosti publikace Michal Hrušecký, vedoucí oddělení hardwarového vývoje sdružení CZ.NIC.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz