Nepodařilo se připojit k serveru.
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nová kniha sdružení CZ.NIC vás seznámí s tvorbou počítačových her

Nepodařilo se připojit k serveru.

Nová kniha sdružení CZ.NIC vás seznámí s tvorbou počítačových her

Unity

Nejnovější publikací, která vyšla v rámci Edice CZ.NIC, nese název Unity a jde o průvodce pro ty, kteří by se chtěli s tímto nástrojem pro tvorbu 2D i 3D počítačových her seznámit, ale nevědí, odkud začít.


Nepodařilo se připojit k serveru.

Autorem knihy je pedagog a programátor Tomáš Holan, který na konkrétním příkladu vytváření jedné hry představuje základní principy, techniky a stavební prvky, a zároveň upozorňuje na možné problémy a jejich řešení.

Elektronická verze knihy je k dispozici volně ke stažení na adrese https://knihy.nic.cz, tištěné vydání si mohou zájemci koupit u většiny knihkupců.

Kniha je vhodná pro čtenáře, kteří mají alespoň minimální povědomí o programování týkající se proměnných, objektů, dosazení, cyklů a funkcí. Výhodou je zároveň znalost jazyka C#, ve kterém se v Unity píše zdrojový kód; k porozumění příkladům ale postačí i kterýkoli jiný programovací jazyk. Využít ji pak mohou nejen zvídaví studenti středních škol a jejich profesoři, ale i ti, kteří o Unity slyšeli, ale zaplavilo je kvantum informací, návodů a tutoriálů.

„Kniha nemá formát příručky nebo učebnice a netvrdí, že čtenáře naučí vše o Unity. Její předností je něco jiného, podle mě daleko zásadnějšího. Je velmi čtivá a názorná. Vysvětluje, co je potřeba k dosažení cíle. Zájemce nestráví čas suchou teorií, aby se na konci knihy dozvěděl, že mu to možná někdy k něčemu bude. Naopak. Kniha začíná od toho, co je naším cílem, a pak teprve řeší, jak ho dosáhnout. Případně jak cíl změnit, protože v reálném světě neexistuje perfektní zadání,“ přibližuje přednosti publikace Michal Hrušecký, vedoucí oddělení hardwarového vývoje sdružení CZ.NIC.

Nepodařilo se připojit k serveru.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Digitalizace pomáhá rozvíjet miliardový byznys Prusa Research

SophosSpolečnost Sophos, dodavatel řešení kybernetického zabezpečení nové generace, připravila sérii odborných interaktivních webinářů, na kterých ve dnech 21. - 24. června nahlédnete za oponu simulovaného lovu hrozeb.

Pokračování ...


Nepodařilo se připojit k serveru.

Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Nepodařilo se připojit k serveru.