přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nová kniha sdružení CZ.NIC vás seznámí s tvorbou počítačových her

Nová kniha sdružení CZ.NIC vás seznámí s tvorbou počítačových her

Unity

Nejnovější publikací, která vyšla v rámci Edice CZ.NIC, nese název Unity a jde o průvodce pro ty, kteří by se chtěli s tímto nástrojem pro tvorbu 2D i 3D počítačových her seznámit, ale nevědí, odkud začít.


Autorem knihy je pedagog a programátor Tomáš Holan, který na konkrétním příkladu vytváření jedné hry představuje základní principy, techniky a stavební prvky, a zároveň upozorňuje na možné problémy a jejich řešení.

Elektronická verze knihy je k dispozici volně ke stažení na adrese https://knihy.nic.cz, tištěné vydání si mohou zájemci koupit u většiny knihkupců.

Kniha je vhodná pro čtenáře, kteří mají alespoň minimální povědomí o programování týkající se proměnných, objektů, dosazení, cyklů a funkcí. Výhodou je zároveň znalost jazyka C#, ve kterém se v Unity píše zdrojový kód; k porozumění příkladům ale postačí i kterýkoli jiný programovací jazyk. Využít ji pak mohou nejen zvídaví studenti středních škol a jejich profesoři, ale i ti, kteří o Unity slyšeli, ale zaplavilo je kvantum informací, návodů a tutoriálů.

„Kniha nemá formát příručky nebo učebnice a netvrdí, že čtenáře naučí vše o Unity. Její předností je něco jiného, podle mě daleko zásadnějšího. Je velmi čtivá a názorná. Vysvětluje, co je potřeba k dosažení cíle. Zájemce nestráví čas suchou teorií, aby se na konci knihy dozvěděl, že mu to možná někdy k něčemu bude. Naopak. Kniha začíná od toho, co je naším cílem, a pak teprve řeší, jak ho dosáhnout. Případně jak cíl změnit, protože v reálném světě neexistuje perfektní zadání,“ přibližuje přednosti publikace Michal Hrušecký, vedoucí oddělení hardwarového vývoje sdružení CZ.NIC.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station