přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Britští ISP se dohodli na síťové neutralitě

POINT.X (2018-19)

Britští ISP se dohodli na síťové neutralitě

Většina ISP poskytujících pevné připojení ve Velké Británii podepíše dohodu o transparenci při řízení datového provozu.


reklama

Jedním z často diskutovaných témat souvisejících s Internetem je tzv. síťová neutralita, tedy rovný přístup ke všem datům, ať již tečou odkudkoli kamkoli a jsou jakéhokoli druhu. Někteří poskytovatelé internetového připojení (ve Velké Británii např. BT nebo TalkTalk), kteří by chtěli přistupovat k datům rozdílně a za uplatňování výhodnější politiky pro určitý subjekt od něj inkasovat poplatky.

Nyní organizace Broadband Stakeholders Group (BSG, jedná se poradní orgán vlády pro oblast širokopásmového připojení) oznámila, že většina poskytovatelů pevného internetového připojení ve Spojeném království podepíše dobrovolnou dohodu o transparentním přístupu k řízení datového provozu. Detaily by měly být zveřejněny 16. března. Podobná pravidla existují již delší dobu v rámci asociace ISPA.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog