přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome získal podporu pro MIDI

Chrome získal podporu pro MIDI

Chrome

Webový prohlížeč Google Chrome/Chromium získal podporu pro standard MIDI, používaný pro komunikaci počítačů/programů s hudebními nástroji. Lze tak využít například syntezátor Heisenberg.


MIDI je více než třicet let starý standard, popisující komunikační protokol, rozhraní a konektory k propojování hudebních nástrojů navzájem a s počítači (včetně softwaru na těchto počítačích provozovaného). Verze 43 webového prohlížeče Google Chrome (a jeho svobodné varianty Chromium), vydaná před několika dny, obsahuje podporu pro standard MIDI.

V praxi to znamená, že lze provozovat webové aplikace komunikující tímto standardem. K čemu je to dobré? Otevřete si webovou aplikaci, připojíte k počítači klávesový nástroj podporující MIDI a můžete využívat jejich kooperaci. Je například k dispozici webový syntezátor Heisenberg, který lze sice ovládat i z počítačové klávesnice nebo dokonce myší, mnohem lepší to ale bude s klávesami určenými přímo pro tento účel.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS