přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chrome získal podporu pro MIDI

Chrome získal podporu pro MIDI

Chrome

Webový prohlížeč Google Chrome/Chromium získal podporu pro standard MIDI, používaný pro komunikaci počítačů/programů s hudebními nástroji. Lze tak využít například syntezátor Heisenberg.


MIDI je více než třicet let starý standard, popisující komunikační protokol, rozhraní a konektory k propojování hudebních nástrojů navzájem a s počítači (včetně softwaru na těchto počítačích provozovaného). Verze 43 webového prohlížeče Google Chrome (a jeho svobodné varianty Chromium), vydaná před několika dny, obsahuje podporu pro standard MIDI.

V praxi to znamená, že lze provozovat webové aplikace komunikující tímto standardem. K čemu je to dobré? Otevřete si webovou aplikaci, připojíte k počítači klávesový nástroj podporující MIDI a můžete využívat jejich kooperaci. Je například k dispozici webový syntezátor Heisenberg, který lze sice ovládat i z počítačové klávesnice nebo dokonce myší, mnohem lepší to ale bude s klávesami určenými přímo pro tento účel.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog