přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Debian se vrací ke GNOME

Debian se vrací ke GNOME

Debian

Linuxová distribuce Debian zřejmě opustí Xfce jako výchozí desktop a vrátí se ke GNOME. Striktní požadavky na datovou velikost byly totiž opuštěny, komunita GNOME roste a verze 3 se výrazně zlepšila.


Není to tak dávno, co projektový tým distribuce Debian rozhodl o opuštění desktopového prostředí GNOME a přechodu na lehké prostředí Xfce. Jedním z hlavních důvodů bylo „bobtnání“ GNOME a současně potřeba dostat celou základní distribuci na jediný disk typu CD. Ve verzi 8.0 (Jessie) se ale zřejmě vše zase vrátí do starých kolejí a výchozím desktopovým prostředím se opět stane GNOME.

Požadavek na velikost distribuce vhodnou pro CD totiž už pozbyl na relevanci. Současně roste komunita okolo prostředí GNOME a verze 3 (aktuálně se chystá vydání 3.14; můžete si přečíst recenzi GNOME 3.12) se postupem času výrazně zlepšila.

Nahoru

Příspěvky

Debian se vrací ke GNOME
Marp 24. 09. 2014, 08:45:16
Odpovědět  Odkaz 
To je dobrý počin. Už nějakou dobu používám Debian 8 Jessie s Gnome Shellem 3.12 (a je to velice stabilní verze už nyní!) a co jsem viděl ukázky nového GS 3.14, tak to vypadá hodně dobře. Ostatně Gnome bylo vždy defaultním prostředím pro Debian a samozřejmě není problém si doinstalovat další desktopy (XFCE, KDE, Cinnamon ap.).
Osobně mi GS vyhovuje z desktopových prostředí nejvíce.
Re: Debian se vrací ke GNOME
Daniel 26. 09. 2014, 14:01:35
Odpovědět  Odkaz 
Mas pravdu, spravny move.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Novinky provázející verzi 0.80 elektrotechnického software


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos