přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fluendo představuje (staro)nové multimediální centrum

Soutěž - reproduktory Trust

Fluendo představuje (staro)nové multimediální centrum

Fluendo Media Center je kombinací open source projektu Moovida a produktů společnosti Fluendo


reklama

Španělská společnost Fluendo se kolem Linuxu a open source už nějaký čas pohybuje, vyvíjí svůj balík kodeků a DVD přehrávač. To sice není nic neobvyklého, ale hlavní rozdíl od ostatních aplikací spočívá v tom, že Fluendo má pro své kodeky zajištěnu licenci, takže je může bez obav prodávat. Většina linuxového software je nemá, což je v některých koutech světa nelegální. I proto se kodeky stále nedostaly do většiny distribucí. Mimo to Fluendo přispívá i do různých projektů svobodného software, kupříkladu frameworku GStreamer nebo video editoru Pitivi.

 

Tentokrát Fluendo přichází s Fluendo Media center (FMC), které je založeno na multimediálním open-source centru Moovida, a ke kterému přidává právě své licencované kodeky a přehrávač. Moovida je velmi nadějné centrum, zaujme především povedeným designem, podívat se na něj můžete na oficiálních stránkách Moovida.com. FMC má stejné uživatelské rozhraní, ale za licence a úplnou právní neprůstřelnost si zákazník bude muset připlatit 40 EUR. FMC si poradí se všemi běžnými formáty audia i videa, navíc spolupracuje i s mnoha webovými službami, ze známějších možno jmenovat YouTube, Groveshark nebo Jamendo.

 

Balíčky jsou dostupné pro Ubuntu, Debian, Fedoru, OpenSuSE a Mandrivu, a to jak v 32 bitové, tak i v 64 bitové verzi. Pokud vás produkt zaujal, podívejte se na bližší informace.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »