přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fluendo představuje (staro)nové multimediální centrum

Fluendo představuje (staro)nové multimediální centrum

Fluendo Media Center je kombinací open source projektu Moovida a produktů společnosti Fluendo


Španělská společnost Fluendo se kolem Linuxu a open source už nějaký čas pohybuje, vyvíjí svůj balík kodeků a DVD přehrávač. To sice není nic neobvyklého, ale hlavní rozdíl od ostatních aplikací spočívá v tom, že Fluendo má pro své kodeky zajištěnu licenci, takže je může bez obav prodávat. Většina linuxového software je nemá, což je v některých koutech světa nelegální. I proto se kodeky stále nedostaly do většiny distribucí. Mimo to Fluendo přispívá i do různých projektů svobodného software, kupříkladu frameworku GStreamer nebo video editoru Pitivi.

 

Tentokrát Fluendo přichází s Fluendo Media center (FMC), které je založeno na multimediálním open-source centru Moovida, a ke kterému přidává právě své licencované kodeky a přehrávač. Moovida je velmi nadějné centrum, zaujme především povedeným designem, podívat se na něj můžete na oficiálních stránkách Moovida.com. FMC má stejné uživatelské rozhraní, ale za licence a úplnou právní neprůstřelnost si zákazník bude muset připlatit 40 EUR. FMC si poradí se všemi běžnými formáty audia i videa, navíc spolupracuje i s mnoha webovými službami, ze známějších možno jmenovat YouTube, Groveshark nebo Jamendo.

 

Balíčky jsou dostupné pro Ubuntu, Debian, Fedoru, OpenSuSE a Mandrivu, a to jak v 32 bitové, tak i v 64 bitové verzi. Pokud vás produkt zaujal, podívejte se na bližší informace.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz