přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Francouzká Caisse Nationale přešla na PostgreSQL

Francouzká Caisse Nationale přešla na PostgreSQL

PostgreSQL je nový motor pro France's Caisse Nationale d'Allocations Familiales (CNAF). Organizace, odpovědná v roce 2009 za 69 miliard Euro vyplacených 11-ti milionům žadatelů, letos nahradila svůj vlastní databázový systém, open source alternativou.


Podle prohlášení, vydaného v září IT společností Bull, která je IT správcem CNAF, na systém Postgresql běží téměř miliarda SQL dotazů každý den.

"Naše volba zvolit PostgreSQL nebyla způsobena jen skutečností, že se jená o open source software. Je to technicky bohatý databázový systém, zahrnující všechny funkce, které potřebujeme, má vysokou úrověn výkonu a spolehlivosti a splňuje naše cíle a požadavky" prohlásil na začátku minulého týdne Marc Pavie - náměstek ředitele CNAF pro informační systémy. "Nicméně PostgreSQL samozřejmě umožňuje naší společnosti ušetřit náklady za licence na proprietární databázový systém" doplnil Pavie.

Migrace na open source SŘBD začala již v roce 2008. Migrace trvala celkem 18 měsíců a zahrnuje 168 zapojených databází, což představuje 4TB dat. Pravidelné administrativní úkoly byly automatizovány a nad systémem dohlíží open source systém Nagios. PostgreSQL běží na serverech společnosti pomocí Red Hat Linuxu.

France's Caisse Nationale d'Allocations Familiales (CNAF) je obdobou naší správy sociálního zabezpečení (poznámka autora).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Václav Hejda

Václav Hejda

Václav Hejda (*1974).

Před mnoha lety odmaturoval na strojárně.
Dálkově studoval VŠB Ostrava - obor Informační a systémový managment. Dnes se věnuje Linuxu,OpenSource technologiím a PC.

S Linuxem začal díky Ubuntu 5.10


  • Distribuce: UbuntuGnome
  • Grafické prostředí: GNOME

| blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos