přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google může dostat obří pokutu

EDU Trainings IT školení

Google může dostat obří pokutu

Firmě Google hrozí, že dostane od Evropské komise obrovskou pokutu za zneužití dominantního postavení.


Firma Google se dostala do podobné situace, v jaké byl dříve opakovaně Microsoft. Evropské komisi se nelíbí její počínání při řazení výsledků vyhledávání. Google podle EK preferuje ve výsledcích své vlastní služby před podobnými službami konkurence. Za to Googlu hrozí pokuta až do výše 10 % obratu, který za poslední rok činil 37,9 mld. USD; pokuta by tedy mohla dosáhnout v přepočtu zhruba 72 miliard Kč. Na chování Googlu si postupně stěžovalo 16 firem, a to již od roku 2010. Firma je obviňována i z toho, že neoprávněně kopírovala z konkurenčních webů recenze restaurací a cestovních kanceláří.

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach Google může dostat obří pokutu
Petr Valach 24. 09. 2012, 01:05:24
Odpovědět  Odkaz 
Pane Jelínku, děkuju za upozornění, protože mám spoustu pracovních a osobních povinností a zájmů, nemám absolutně čas takové věci sledovat, takže jsem opravdu vděčný, když sem nebo k nám na openoffice.cz někdo takové zprávy vyhrabe a donese. Tato informace je velmi zajímavá, tedy nemyslím ani tolik výši pokuty jako chování Googlu. Nakolik myslíte, že je reálné, aby společnost byla takovýmto způsobem pokutována?
Lukáš Jelínek Re: Google může dostat obří pokutu
Lukáš Jelínek 24. 09. 2012, 09:09:00
Odpovědět  Odkaz 
Podle mého názoru je pokuta pro Google poměrně reálná, i když asi ne v maximální výši. Také předpokládám, že EK předloží Googlu nějaké požadavky, které pod hrozbou dalších pokut bude muset firma splnit, aby mohla dále působit na trhu EU.

Ohledně chování Googlu nevím, nakolik se skutečně dělo to, z čeho je viněn. Ohledně té první části je to možné, i když si nejsem jist, jestli to bylo skutečně tou formou preference ve výsledcích (nebo třeba "jen" využitím znalosti vlastních algoritmů k optimalizaci webů příslušných služeb).

Druhá část, tedy "kopírování recenzí", může být klasickým problémem filosofie vyhledávačů (a nakolik vyhledávače při své běžné činnosti zasahují do autorských a příbuzných práv). Mohlo to být třeba tak, že Google přejímal jen začátek a zbytek byl dostupný přes odkaz. Zobrazování recenzí v Googlu se různě měnilo, aktuálně je to ale určitě jinak (Google zobrazuje "své" recenze a pak odkazy na další).
Miroslav Hrončok Google může dostat obří pokutu
Miro Hrončok 24. 09. 2012, 19:27:11
Odpovědět  Odkaz 
To je přece normální, že propagují svoje vlastní služby, nebo ne?

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


EDU Trainings

Public Relations

Vyplatí se investice do SEO agentury?

QNAPObjevili jste zajímavý sortiment zboží, po kterém je na trhu poptávka. Čekala vás dlouhá práce, ale byli jste úspěšní a spustili e-shop. Veškeré zboží má perfektně zpracované fotografie a dokonalý popis. Vše je přehledné, jednoduché na ovládání a s poutavou grafikou. Proč u vás nikdo nenakupuje? Proč navštěvují konkurenční stránky, kde mají vyšší cenu, a dokonce řadu chyb v textu? Nejspíš proto, že vás zákazníci nemají kde najít. Nejste na svém trhu přítomni.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOPHOS - hacking webinar 2