přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google přeloží evropské patenty

Atos

Google přeloží evropské patenty

Společnost Google se dohodla s Evropským patentovým úřadem (EPO) na přeložení textu patentů, které jsou u EPO přihlášeny, do 29 evropských jazyků.


Evropský patentový úřad (EPO) je výkonným orgánem Evropské patentové organizace, která sdružuje 38 členských zemí a jejímž cílem je sjednocování patentové a související právní oblasti na celoevropské bázi. Dosud byl problém s jazyky, v nichž jsem patenty zapsány a zveřejněny. Členské státy se nebyly schopny dohodnout, ve kterých jazycích budou patenty k dispozici.

Nyní dochází k významnému posunu, protože společnost Google podepsala s EPO dohodu, na základě které přeloží patenty do celkem 29 jazyků. Tím se podstatně zjednoduší situace pro zájemce z „exotičtějších“ zemí Evropy. Překlady budou prováděny automaticky, technologí použitou pro službu Google Translate (přičemž se ale využijí i již existující překlady patentů). Na úskalí této cesty upozorňuje Sergio Dompe, předseda Italské federace farmaceutických výrobců, který „se obává, že se v oblasti patentů pohybuje příliš mnoho právníků, než aby bylo možné zaručit právní hodnotu (takových překladů)“.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao