přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google přeloží evropské patenty

Soutěž - reproduktory Trust

Google přeloží evropské patenty

Společnost Google se dohodla s Evropským patentovým úřadem (EPO) na přeložení textu patentů, které jsou u EPO přihlášeny, do 29 evropských jazyků.


reklama

Evropský patentový úřad (EPO) je výkonným orgánem Evropské patentové organizace, která sdružuje 38 členských zemí a jejímž cílem je sjednocování patentové a související právní oblasti na celoevropské bázi. Dosud byl problém s jazyky, v nichž jsem patenty zapsány a zveřejněny. Členské státy se nebyly schopny dohodnout, ve kterých jazycích budou patenty k dispozici.

Nyní dochází k významnému posunu, protože společnost Google podepsala s EPO dohodu, na základě které přeloží patenty do celkem 29 jazyků. Tím se podstatně zjednoduší situace pro zájemce z „exotičtějších“ zemí Evropy. Překlady budou prováděny automaticky, technologí použitou pro službu Google Translate (přičemž se ale využijí i již existující překlady patentů). Na úskalí této cesty upozorňuje Sergio Dompe, předseda Italské federace farmaceutických výrobců, který „se obává, že se v oblasti patentů pohybuje příliš mnoho právníků, než aby bylo možné zaručit právní hodnotu (takových překladů)“.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »