přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak v Ubuntu používat OneDrive

Jak v Ubuntu používat OneDrive

OneDrive

Kdo pracuje v Linuxu i ve Windows, může mít zájem o ukládání souborů do cloudu OneDrive z obou systémů. Tato možnost existuje a není složité ji zprovoznit.


Před časem jsme vám přinesli návod, jak prostřednictvím aplikace Grive z Linuxu pracovat s cloudovým úložištěm Disk Google (anglicky Google Drive). Firma Microsoft poskytuje podobné úložiště OneDrive (dříve SkyDrive), které je přímo dostupné například v systému Windows 8.1 a v kancelářském balíku Microsoft Office.

OneDrive lze ale používat i z Linuxu. Přečtěte si stručný návod, jak přístup k OneDrive snadno zprovoznit v distribuci Ubuntu. Příslušná aplikace je ve vývoji (a vyvíjí ji jen jediný člověk), proto je samozřejmě na místě náležitá opatrnost při používání.

Nahoru

Příspěvky

Jak v Ubuntu používat OneDrive
adrian 26. 06. 2014, 17:59:48
Odpovědět  Odkaz 
Posun ke spolehlivému úložišti (zatím spolehlivému) OneDrive je jistě správný.

Ovšem konstatování o aplikaci pro Ubuntu je blbost "... vyvíjí ji jen jediný člověk... proto je samozřejmě na místě náležitá opatrnost při používání". Proč by měly být špatné aplikace vyvíjené jediným člověkem ?

V oblasti Linuxu je řada známých "one man" aplikací a distribucí, vezmi např. Slax, Parted Magic, apod. Nikde semnečetl, že kvůli tomu je u nich nutná opatrnost při používání.
Lukáš Jelínek Re: Jak v Ubuntu používat OneDrive
Lukáš Jelínek 26. 06. 2014, 18:16:53
Odpovědět  Odkaz 
Opatrnost při používání se nevztahuje k tomu, že aplikaci vyvíjí jen jediný člověk, nýbrž k tomu, že je ještě ve vývoji (není označena za stabilní). Ta "jednomužnost" je jen doplňující informace (proto je v závorce).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS