přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jedno open-source zařízení každý měsíc

Jedno open-source zařízení každý měsíc

Iniciativa Dangerous Prototypes si vytyčila jako své poslání zakládat každý měsíc jeden projekt open-source HW. Za dva roky existence vytvořila přibližně 30 projektů.


Magazín HotHardware přináší informace o iniciativě Dangerous Prototypes po dvou letech její existence, včetně odpovědí na otázky položené jejímu šéfovi Ianu Lesnetovi. Tato iniciativa (zaštítěná Where Labs, LLC) si dala za cíl zakládat každý měsíc jeden projekt open-source hardwaru – a tento cíl se jí v zásadě daří plnit, za dva roky vzniklo zhruba třicet projektů. V jejich realizaci pomáhá firma Seeed Studio, která zprostředkovává výrobu zařízení v Číně a jejich následný prodej po celém světě.

Mezi zajímavé projekty Dangerous Prototypes patří například Flash Destroyer (testuje životnost pamětí typu flash), Open Bench Logic Sniffer (logický analyzátor), Web Platform (miniaturní webový server), USB Infrared Toy (přijímač IR dálkového ovládání) nebo třeba Twitter controlled Christmas tree (vánoční stromeček ovládaný přes Twitter).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog