přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jim Whitehurst: Současný obchodní model softwaru je špatný

Jim Whitehurst: Současný obchodní model softwaru je špatný

Jim Whitehurst, ředitel firmy Red Hat, označil současný obchodní model pro podnikový software za špatný. Je podle něj příliš drahý, necílí na potřeby uživatelů a hlavně ponechává veškeré riziko implementace nových systémů na šéfech zodpovědných za oblast IT.


Jim Whitehurst, ředitel známé „linuxové“ společnosti Red Hat, zkritizoval na konferenci Interop v New Yorku obchodní model, jehož prostřednictvím se dnes poskytuje software pro nasazení ve firmách. Považuje ho za od základu špatný, a to hned z více důvodů. Dodavatelé podle něj „musí hádat, co zákazníci chtějí a existuje neshoda mezi tím, co zákazníci chtějí a co dostanou. Války v přidávání nových funkcí nejsou to, po čem zákazníci touží.“

Za problém současného modelu považuje také vysokou cenu. Ta má podle něj dva důvody (pramenící z modelu): způsob vývoje softwaru a problém s přechodem zákazníka na jiný produkt. Navíc vedoucí IT oddělení ve firmách nesou veškerá rizika případné nefunkčnosti, protože se platí za software dříve, než tento začne sloužit. Jako řešení Whitehurst nabízí open source software a zdůrazňuje, že cloud computing nyní stojí na křižovatce, ze které vedou dvě cesty - jedna do „obezděné zahrady“ a druhá připomínající evoluci Internetu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog