přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE slaví 20 let, vydává KDE 1

KDE slaví 20 let, vydává KDE 1

KDE

Projekt KDE je s námi už 20 let a při této příležitosti byla znovu vydána jedna z prvních verzí desktopového prostředí.


Uběhlo 20 let od založení projektu KDE, jehož hlavními produkty jsou desktopové prostředí (původně nazvané KDE, nyní KDE Plasma) a sada knihoven a aplikací (určitou dobu pod názvem KDE Software Compilation, nyní KDE Frameworks a KDE Applications). Vše je od počátku založeno na frameworku Qt.

Při této příležitosti bylo znovu vydáno prostředí KDE 1, konkrétně ve verzi 1.1.2. Úpravy pro dnešní linuxové distribuce s jádrem 4.8 nebyly velké, především byl opuštěn GNU Build System (Autotools) a a použit nástroj CMake.

Prostředí KDE 1.1 (zdroj: blog Helia Castra) Prostředí KDE 1.1 (zdroj: blog Helia Castra)

Nahoru

Příspěvky

KDE slaví 20 let, vydává KDE 1
Pavel Šimerda 18. 10. 2016, 00:17:02
Odpovědět  Odkaz 
„Úpravy pro dnešní linuxové distribuce s jádrem 4.8 nebyly velké, především bylo potřeba opustit GNU Build System (Autotools) a přejít na nástroj CMake.“ – RLY?

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...