přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kód SourceForge otevřen

Kód SourceForge otevřen

Kód softwaru, na němž běží známý server SourceForge, byl vydán pod svobodnou licencí Apache.


reklama

Server SourceForge asi není třeba příliš představovat. Poskytuje rozsáhlé zázemí projektům svobodného softwaru, včetně systémů správy verzí (SVN, Git, Mercurial), úložiště souborů (zrcadlených na řadě míst po světě), komunikační platformy (diskusní fóra, wikistránky), systému sledování chyb a řady dalších funkcí. Služby jsou poskytovány zdarma, jsou placeny z reklamy zobrazované na serveru.

Kód softwaru Allura, na kterém SourceForge běží, byl nyní vydán pod svobodnou licencí Apache. Každý si tak může tento software nainstalovat na svůj server a provozovat ho ve vlastní režii (čímž samozřejmě přichází o výhody centrálního místa, například snadné vyhledatelnosti v databázi projektů; současně si ale může vše dělat po svém), třeba i upravený. Lze se ale samozřejmě také účastnit přímo vývoje v původním projektu Allura.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Kód SourceForge otevřen
lzap 11. 03. 2011, 09:23:56
Odpovědět  Odkaz 
Říct že SF.NET zvoní hrana je předčasné a nefér vzhledem k tomu, co všechno tato služba pro OS vykonává. Nicméně faktem je, že SF.NET doslova "drtí" služby GitHub.com, Launchpad.net a jiné. Jsou více vidět. I vývojáři mají zřejmě rádi jednoduchost, praktičnost a rychlost. Nemohu si github.com vynachválit.
Lukáš Jelínek Re:Kód SourceForge otevřen
Lukáš Jelínek 11. 03. 2011, 11:42:16
Odpovědět  Odkaz 
Já jsem k SF míval výhrady týkající se hlavně rychlosti (odezvy) serveru. Bývalo to naprosto neúnosné, na všechno člověk čekal až desítky vteřin. Už se to ale zlepšilo.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016