přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mark Shuttleworth chce Unity namiesto GNOME pre Ubuntu 11.04

Mark Shuttleworth chce Unity namiesto GNOME pre Ubuntu 11.04

Mark Shuttleworth oznámil na UDS plán na zmenu desktopu pre nasledujúce vydanie distribúcie Ubuntu.


Mark Shuttleworth chce v ďalšom vydaní Ubuntu použiť Unity nielen vo verzii pre netbooky, ale aj v štandartnom Ubuntu.

Unity je nové uživateľské rozhranie z dielní Canonicalu, optimalizované pre malé obrazovky, ktoré sa prvý raz objavilo v Ubuntu Netbook Remix 10.10. Týmto sa ide vcelku radikálne odlíšiť od desktopového prostredia GNOME, ktoré Ubuntu používalo doteraz. Navyše sa Unity vo veľkej miere podobá GNOME Shellu, ktorý je plánovaným novým uživateľským rozhraním pre GNOME 3. Vývojári Ubuntu chcú na vykreslovanie Unity použiť Compiz miesto Mutteru, ktorý je oficiálnou súčasťou projektu GNOME. To všetko aj napriek tomu, že Mark Shuttleworth v minulosti prehlásil, že neplánuje GNOME Shellu s Unity konkurovať.

Reakcia komunity bola zatiaľ zmiešaná. Na jednej strane spektra sú názory, že Canonical by mal viac podporovať zavedené projekty, a radšej prispievať do ich kódu než vytvárať vlastné riešenie ktoré bude vo veľkej miere nekompatibilné s ostatnými distribúciami. Na opačnej strane sú hlasy, ktoré Shuttleworhove rozhodnutie bránia s tým, že Canonical sa potrebuje odlíšiť od ostatných distribúcí, a ich investícia do zlepšovania rozhrania je to čo bežný uživateľ potrebuje.  

Správu priniesla Arstechnica.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Adam Saleh

Adam Saleh

Bratislavčan, informatik, mat-fyzák a turista.


  • Distribuce: Fedora 13/Ubuntu 10.10
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...