přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Německý bezpečnostní úřad zkoumal ownCloud

Německý bezpečnostní úřad zkoumal ownCloud

ownCloud

Německý bezpečnostní úřad BSI zkoumal možnosti nasazení a bezpečnost technologie ownCloud.


Německý úřad Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (BSI, česky Spolkový úřad pro bezpečnost v informatice) zkoumal technologii ownCloud z hlediska možností nasazení a bezpečnosti pro ukládání citlivých dat. Zveřejněná zpráva jednak povšechně popisuje technologii a její funkce, v další části se pak zabývá hodnocením funkčních a bezpečnostních aspektů.

Zpráva označuje funkční škálu za užší než u komerčně poskytovaných služeb, nepovažuje to ale za významný problém. Z hlediska nákladů mohou být také komerční služby levnější, současně však uživatel nemá nad svými daty kontrolu. Z bezpečnostního pohledu je důležité věnovat velkou pozornost tím, s kým se ukládaná data sdílí, protože lze snadno umožnit přístup k datům neoprávněným osobám.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog