přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Projekt m0n0wall končí

Projekt m0n0wall končí

m0n0wall

Tvůrce firewallu m0n0wall, založeného na systému FreeBSD, ohlásil konec projektu a za ideového následovníka považuje OPNsense.


Manuel Kasper, tvůrce kompletního firewallového řešení m0n0wall, ohlásil ukončení projektu, na němž pracoval 12 let. Firewall m0n0wall je založen na svobodném operačním systému FreeBSD a stal se i firmwarem některých prodávaných „hardwarových firewallů“. Autor ke konci vývoje a podpory říká, že „svět se točí dál a navzdory úsilí o udržení pozic jsou nyní k dispozici lepší, aktivně vyvíjená řešení.“

Přečtěte si článek Ondreje Dzivého Baluchy o firewallu m0n0wall.

M0n0wall se stal základem pro různá další řešení, například pfSense, FreeNAS, AskoziaPBX nebo OPNsense. Právě poslední jmenovaný software považuje autor m0n0wallu za „ideového následovníka“ a doporučuje ho k používání.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog