přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rambox: všechny komunikační služby v jedné aplikaci

Rambox: všechny komunikační služby v jedné aplikaci

Rambox

Aplikace Rambox umožňuje soustředit si na jedno místo veškeré běžně používané komunikační služby, například Google Hangouts, Facebook Messenger, Telegram nebo Skype.


Nebaví vás mít pro každou komunikační službu samostatnou aplikaci, která spotřebovává paměť, výkon procesoru a v neposlední řadě také místo na systémové liště? Je tady Rambox. Tato aplikace podporuje aktuálně 72 různých komunikačních služeb, a to včetně těch nejpopulárnějších, jako jsou Facebook Messenger, Google Hangouts, Telegram, Skype nebo Twitter.

Nedostupnost nebo licenční nepoužitelnost API k mnohým službám vyřešili tvůrci programu Rambox tím, že využívají webové rozhraní a aplikace je vlastně speciální webový prohlížeč (podobně je to řešeno například i v aplikaci Franz). Její implementace ale umí generovat i nativní desktopové notifikace. K dispozici je také možnost synchronizovat si nastavení mezi různými počítači – data se ukládají do cloudu Firebase.

Aplikace Rambox (zdroj: OMG! Ubuntu!) Aplikace Rambox (zdroj: OMG! Ubuntu!)

Nahoru

Příspěvky

Rambox: všechny komunikační služby v jedné aplikaci
Pavel Šimerda 28. 09. 2016, 22:53:48
Odpovědět  Odkaz 
Koncept multiklienta je ukrutně stará záležitost, očekával bych tedy v článku alespoň zasazení do kontextu a srovnání s předchozím software. Takhle to vyznívá dost povrchně.
Lukáš Jelínek Re: Rambox: všechny komunikační služby v jedné aplikaci
Lukáš Jelínek 28. 09. 2016, 23:24:58
Odpovědět  Odkaz 
Tenhle článek je pouze novinka, neklade si za cíl srovnávání. Zmínil jsem program Franz, o kterém jsem také před časem psal novinku.
Rambox: všechny komunikační služby v jedné aplikaci
Michal 4. 10. 2016, 20:20:11
Odpovědět  Odkaz 
No mě tento článek pomohl najít další zajímavý program.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...