přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Samba 4.6: novinky v tisku, šifrování, dědění

Samba 4.6: novinky v tisku, šifrování, dědění

Samba

Nová verze technologie Samba přináší řadu novinek - například v tisku, konfiguraci šifrování, dědění vlastníků, nastavování portů nebo síťovém přihlašování.


Byla vydána nová verze technologie Samba. Tato verze 4.6 přináší řadu novinek, k nimž patří například výběr šifrovacích algoritmů pro Kerberos, podpora uploadu ovladačů tiskáren z počítačů s Windows 10, nová volba v dědění vlastníků souborů, podpora víceprocesového Netlogon serveru, možnost nastavování portů pro RPC, zlepšení výkonu replikace a protokolu LDAP, řada změn v CTDB nebo atributová utilita mvxattr. Modul idmap_hash byl označen jako zavržený a bude v příští verzi odstraněn. Nová verze také opravuje mapování ID v existujících instalacích, protože se ukázalo, že většina uživatelů má chybnou konfiguraci. 

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog