SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Startovací sada CloudProfessor pro Internet věcí

CADservis

Startovací sada CloudProfessor pro Internet věcí

Acer

CloudProfessor od firmy Acer slouží k netradiční výuce programování. Nyní je k dispozici i startovací sada pro Internet věcí.


Na veletrhu IFA 2015 v Berlíně představila firma Acer svůj koncept CloudProfessor, který má sloužit k netradiční výuce programování, kde se spojuje psaní kódu s vizuálním vývojem i se stavbou hardwaru. Nyní firma na veletrhu BETT 2017 v Londýně ohlásila novou startovací sadu pro Internet věcí.

Sada obsahuje základní modul CloudProcessor, vývojové desky Arduino Leonardo a LED101, Seeed Arduino Shield, dvě LED, dva senzory (světelný a teplotní) a malý motor umožňující pohyb v rámci projektů týkajících se robotiky.

Module CloudProfessor je založen na SoC Intel Atom x5 Z8300 CherryTrail, má zabudované úložiště 16 GB a lze do něj přidat microSD kartu až 128 GB. Podporuje komunikaci prostřednictvím WiFi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth 4.0 + HS.

Acer CloudProfessor IoT Starter Kit (zdroj: TZ Acer Czech Republic s.r.o.) Acer CloudProfessor IoT Starter Kit (zdroj: TZ Acer Czech Republic s.r.o.)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog