přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Startovací sada CloudProfessor pro Internet věcí

Dell - Latitude

Startovací sada CloudProfessor pro Internet věcí

Acer

CloudProfessor od firmy Acer slouží k netradiční výuce programování. Nyní je k dispozici i startovací sada pro Internet věcí.


Na veletrhu IFA 2015 v Berlíně představila firma Acer svůj koncept CloudProfessor, který má sloužit k netradiční výuce programování, kde se spojuje psaní kódu s vizuálním vývojem i se stavbou hardwaru. Nyní firma na veletrhu BETT 2017 v Londýně ohlásila novou startovací sadu pro Internet věcí.

Sada obsahuje základní modul CloudProcessor, vývojové desky Arduino Leonardo a LED101, Seeed Arduino Shield, dvě LED, dva senzory (světelný a teplotní) a malý motor umožňující pohyb v rámci projektů týkajících se robotiky.

Module CloudProfessor je založen na SoC Intel Atom x5 Z8300 CherryTrail, má zabudované úložiště 16 GB a lze do něj přidat microSD kartu až 128 GB. Podporuje komunikaci prostřednictvím WiFi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth 4.0 + HS.

Acer CloudProfessor IoT Starter Kit (zdroj: TZ Acer Czech Republic s.r.o.) Acer CloudProfessor IoT Starter Kit (zdroj: TZ Acer Czech Republic s.r.o.)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Latitude